Plany zajęć Strona główna / Plany zajęć / Zajęcia w sekcjach 

 

EKCJA / GRUPA ZAINTERESOWAŃ

 

PROWADZĄCY LUB OPIEKUN

 

MIEJSCE      SPOTKAŃ

 

TERMINY ZAJĘĆ

 

LEKTORATY

 

 

 

 

Język angielski

(grupa początkująca  -kurs kowesacyjny)

Helena Łukaszewicz

tel. 510 319 536

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania,                  

 ul. Ciepła 40, Budynek B, wejście od ul. Jagienki, sala 116 (1 piętro)

od 4.10.2021r.

Grupa początkująca  poniedziałek i czwartek-

godz. 9:30-10:45

 

 

Język angielski

( kurs konwersacyjny kontynuacja)

 

Helena Łukaszewicz

tel.510 319 536

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania,                    ul. Ciepła 40,  Budynek B,

w sali  116 (1 piętro)

od 1.10.2021r.

Grupa Nr 1

wtorek i piątek

9:30-10:45

 

 

Grupa Nr 2 wtorek i piątek

11:00-12:15

 

 

Grupa Nr. 3 wtorek i piątek

12:30-13:45

 

 

Język francuski

 

 

(Zawieszone)

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3

  

 

Język angielski

dla poczatkujących

 

mgr Małgorzata Krosnowska Koordynator ds. języków: Bożenna Krzesak-Mucha tel. 602 397 389

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala 102 A)

od 5.10.2021r.

I grupa

wtorek godz.– 11:30 – 13:00

czwartek godz. 11:30 – 13:00

 

Język angielski

dla zaawansowanych

 

 

mgr Małgorzata Krosnowska Koordynator ds. języków: Bożenna Krzesak-Mucha tel. 602 397 389

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala  102 A)

 od 5.10.2021r.

II grupa

wtorek godz. 10:00 – 11:30

czwartek godz. 10:00 – 11:30

 

 

 

 

 

 

ZESPOŁY TWÓRCZE

 

 

 

 

Sekcja malarska – grupa „Pędzel”

 

 

 

Janina Jakoniuk

 tel. 604 990 978

Instytut Pedagogiki     i Psychologii UwB

W Białymstoku

ul. Świerkowa 20, budynek C

II piętro, sala 217

od 04.10.2021r

 poniedziałek 

godz. 10:00 – 12:00

 

 

Sekcja malarska „KOLOR”

Barbara Toczydłowska

 tel. 696 793 905

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3, sala 202

od 05.10.2021r.

wtorek                  godz. 10:00 – 13:00

co drugi wtorek 

 

Sekcja redakcyjna

Bożenna Krzesak-Mucha

tel. 602 397 389

ul. Zamenhofa 15

środa

godz. 10:00 – 12:00

 

Sekcja hafciarska

 

Barbara Kierkowska

(zawieszona)

 

Klub „Zenit  Białystok

ul. Mieszka I nr.14

piątek  godz. 12:00 – 13:00

 

 

Sekcja tańca cygańskiego  „Sare Roma”

Józefa Bukin

tel. 661 095 249

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala konferencyjna 104)

poniedziałek

godz. 13:00 – 15:00

 

Chór UTW

 

 

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala konferencyjna 104)

wtorek

godz.  17:00 – 19:00

 

Sekcja fotograficzno-filmowa

Krystyna Kowalewska    

 tel.  607 319 742

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3, sala 2

od 20.10.2021r.

środa

godz. 15:00-17:00

 

Sekcja Teatralna  „Metafora”

 

Alicja Temler

tel. 602 449 142

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala 07)

poniedziałki

godz. 14:00 – 16:00

 

 

O uśmiech Seniora

Zawieszona -

Jadwiga Łuckiewicz

tel. 504 128 313

po nowym roku

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 , ( sala 103 lub 102 )

wtorek 15:00 – 17:00

 środa: 13:00 -15:00

 

Grupa Śpiewająca    Piosenki Retro        i Ludowe

Jadwiga Jaroszyńska-Pawlica

tel. 695 812 869 (zawieszona)

Klub „Jubilat”

ul. Głowackiego 14

wtorek 15:00-16:30

 

Sekcja taneczno-wokalna

PODLASKIE KORALE

Zdzisław Kulikowski - muzyka i śpiew



Danuta Sajur – sprawy organizacyjne. tel. 608 254 345 e.mail: danutasajur@wp.pl)

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala konferencyjna 104)

 

 

(Zawieszone)

 

środa: 12:00 -14:30

 

SEKCJE AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

 

 

 

 

Sekcja gimnastyki rekreacyjnej

Danuta Łopatecka/

tel.604 539 906

 

Klub „Jubilat” Białystok

ul. Głowackiego 14

 poniedziałek 11:00 -12:00

środa 
14:00-15:00

 

Sekcja gimnastyki

relaksacyjnej                 

Barbara Kierkowska

Klub „Zenit” Białystok

ul. Mieszka I nr 14

od 04.10.2021

poniedziałek-12:15-13:00 czwartek-   godz. 12:15-13:00

 

 

 Sekcja 

gimnastyki

 Renata Janas

tel. 511 544 443

 Klub Mozaika

ul. M.C.Skłodowskiej ( nad Opałkiem)

 wtorek godz. 10:45 - 11:45

czwartek 

godz. 10:45 - 11:45

 

Sekcja „Jogi”

 

Maria Kazberuk,

tel. 600 665 963

Irena Dziemiańczuk tel. 514 520 100

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3 (sala konferencyjna 104) od 5.10.2021r.

wtorek, godz. 15:15 – 16:45

 

Sekcja turystyki pieszej „TRAMP”

Irena Borysiewicz tel. 794 513 269

Rajdy po Podlasiu

programu

rocznego

 

Koło PTTK „SENIOR”

Teresa Pruciak

tel.  511 302 176

Krótkie rajdy po Podlasiu

wg programu

rocznego

 

 sekcja gimnastyki " ZDROWY KRĘGOSŁUP" 

 Urszula Wasilewska 

tel. 668 829 307

 Centrum Aktywności Społecznej ul. św. Rocha 3 sala nr 104

poniedziałek

11:15  - 12:30

 czwartek 11:30 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sekcja turystyki wyjazdowej

Maria Waśkiewicz

tel.695 328 613

Wczasy i wyjazdy po Podlasiu i Polsce

wg planu rocznego

 

 

 

 

 

 

Sekcja NORDIC WALKING

Helena Łukaszewicz

Tel. 510-319-536

Szybkie chodzenie

z kijkami

środa godz. 9:30 – zbiórka na przystanku przy lodowisku

 

Sekcja siatkarska

Władysław Gliński

tel. 514 762 943

Sala Gier II, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu  Politechniki Białostockiej.

 Białystok,            ul. Wiejska 45A

piątek godz. 17:30 – 19:00

 

Rowerowa Sekcja Turystyczno – Rekreacyjna

Lech Wiszowaty

tel. 605 152 047

Plac przed teatrem, plac przed sklepem Carrefour, ul. Wrocławska

spotkania w sezonie rowerowym w piątki godz. 10:00

 

ZESPOŁY ZAINTERESOWAŃ

 

 

 

 

Sekcja brydżowa

Alicja Jacewicz

tel. 691 029 818 (zawieszona)

Białostockie Towarzystwo Esperantystów,

Białystok,     ul. Piękna 3

wtorek

11:00 – 20:00

 

 

 

 

 

 

Sekcja Pomocy Koleżeńskiej „Pomocna Dłoń”

Kier. Sekcji – Eugenia Hanusiak – Knapik tel.

 693 038 678

 

 

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3, ( sala  102)        

 

Sekcja Historyczna 

Jan Jackowski      tel. 782 474 569

 

Centrum Aktywności Społecznej

wtorek godz. 13:00-15:00

 

Kreatywność”
(kreowanie własnych osobowości)

Danuta Sajur (tel. 608 254 345 e.mail: danutasajur@wp.pl

(Zawieszone)

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3

poniedziałek

godz. 11:00 -13:00

 

Sekcja brydżowa

 

Joanna Naumowicz

tel. 604 660 937

Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3, sala 102 i 102A

 od 13.10.2021r.

środa w godz. 15:00-20:00 

 

 

Dyskusyjny Klub Filmowy

Kier. Sekcji Maria Waśkiewicz,

 tel. 695 328 613

Kino „Forum” Białystok

terminy zajęć będą podawane w komunikatach

 

 

 

 

 

 


 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU 

w Białymstoku 

SEKCJA TURYSTYCZNA „TRAMP” 

PLAN IMPREZ TURYSTYCZNYCH NA ROK 2022

Lp 

Data 

Nazwa imprezy/trasa wycieczki

Zwiedzane obiekty 

Ilość 

km

Uwagi

6

20.02. 

ŻÓŁTYM SZLAKIEM 

Horodnianka-uroczysko  Ponure-Ożynnik-Czarna  Białostocka

Sprawdzamy czy kwitnie  

leszczyna i wawrzynek wilczełyko

12

 

05.03. 

KRAINA OTWARTYCH  OKIENNIC 

Trześcianka-Soce 

Dawidowicze-Pawły-Ryboły

- Trześcianka: cerkiew  

 św. Mikołaja Archanioła 

- Soce: kapliczka św. Eliasza - Ryboły: Izba Tradycji  

 „Baćkauszczyna”

13

 

02.04. 

PUSZCZAŃSKA WIOSNA Przewalanka-Bajno-Rybniki 

- wiosna „Puszczy Knyszyńskiej” 

10 

Teren  

może być mokry

07.05. 

DO STAREJ LIPY 

Łaźnisko-Rezerwat  

Międzyrzecze-Woronicze Kopna Góra

- Łaźnisko: najstarsza lipa   „Puszczy Knyszyńskiej” 

- arboretum w Kopnej Górze   (jeśli będzie czas)

9

 

11.06. 

BIAŁOSTOCKIE OPŁOTKI Juchnowiec Kościelny 

Rumejki-Hermanówka 

Solniki

- Juchnowiec: kościół pw. Świętej  Trójcy i kaplica grobowa  

 Nowickich

11

 

09.07. 

SZLAK ŚWIĘTOJAŃSKI Sokole – Świnobród -  

Królowy Most

- aleja lipowa - pomnik przyrody  „doliny świnobrodu” 

- cerkiew św. Anny w Królowym  Moście

10

 

13.08. 

SPALONA JAWORÓWKA Dobrzyniewo Duże -  

Jaworówka - Rybaki -  

Pogorzałki

- Jaworówka: pomnik 

 spacyfikowanej wsi w 1863 r. - Dobrzyniewo: kościół pw.  Narodzenia NMP

12 

Możemy  wziąć  

znicze

03.09. 

KORYCIŃSKIE SERY 

Popiołówka-Białostoczek Krukowszczyzna-Korycin

- Krukowszczyzna: 

 gospodarastwo serowarskie - Korycin: kościół pw. 

 Podwyższenia Krzyża Św. oraz  XVIII-wieczny park plebański 

10

 

22.10. 

SMAK ŻURAWINY 

Bobrowa-torfowisko  

„Beretnica”-Kuberka-Królowy Most

- Beretnica: torfowisko wysokie z  charakterystyczną roślinnością - Królowy Most: cerkiew św. Anny

Teren  

może być mokry

10 

12.11. 

ROCZNICA  

NIEPODLEGŁOŚCI 

Białystok-Ignatki-Olmonty Białystok

- Białystok: Izba Tradycji 18 pułku  rozpoznawczego

9

 


11 

10.12. 

ZIMA W PUSZCZY 

Majówka-Izoby-staw  

Komosa-Krasne

- Puszcza Knyszyńska w zimowej  szacie

10

 


Uwaga:  

1/ W związku z częstymi zmianami rozkładów jazdy w komunikacji publicznej   miejsca i godziny zbiórki uczestników spacerów podawane będą z  tygodniowym wyprzedzeniem; 

2/ Telefony kontaktowe: 

  

 Irena Borysiewicz - 794 513 269 

 Waldemar Malewicz - 694 521 955



 Program spacerów

i wycieczek

Klubu Turystycznego  PTTK SENIOR

na IV kwartał  2022 r.

 

data

temat

trasa

km

Miejsce zbiórki, godzina odjazdu

1.10.

sobota

30 – lecie

RO PTTK

Korycin – Milewszczyzna;  park kulturowy

6

11:30 autobus (wcześniejsze zapisy do 28.09.2022 r.)

8.10.

sobota

Pomniki przyrody w Białymstoku cz. II

Spacer po mieście w poszukiwaniu drzew-pomników przyrody:  Św. Rocha – Młynowa - Kawaleryjska

4 + aut.

Przed kościołem św. Rocha, godz. 10:00

17.10.

poniedz.

Leśny Zakątek Kiszukówka

Wasilków – św. Woda – Puszcza Knyszyńska – św. Woda

5 + 4

Sienkiewicza/rz. Biała, autobus 100,  godz. 9:08

5.11.

sobota

Szukamy swoich znaków Zodiaku

Spacer po ogrodzie paradnym Branickich – zaproszenie do wspólnej zabawy

1

Przy bramie wjazdowej do pałacu, godz. 10:00

21.11.

poniedz.

Szlakiem kolejki wąskotorowej

Czarna Białostocka – Puszcza Knyszyńska: Czeremchowa Tryba – Studzianki

12

Dworzec PKS Nova godz. 9:20 do Czarnej B-ckiej

Powrót 15:32

05.12. poniedz.

Rzeka Narew

Pańki – jaz na rzece Narew – Rzędziany

6

Dworzec PKS Nova, aut. w kierunku Kruszewa: Pańki, godz. 11:30

17.12. sobota

Spotkanie opłatkowe

Szczegóły w późniejszym terminie

 

 

 

 

Informacje szczegółowe dotyczące terminów i godzin odjazdów  będą podawana na bieżąco.

Prezes Klubu Turystycznego PTTK  SENIOR – Krystyna Kulesza, tel. 505 628 251, email:  k.kulesza7@wp.pl

Telefon do przewodnika: Iza Walentynowicz, 602 407 533

 

 

 

 


      Program spacerów i wycieczek

 Klubu Turystycznego  PTTK SENIOR

na III kwartał  2022 r.

 

data

temat

trasa

km

Miejsce zbiórki, godzina odjazdu

05.07.

wtorek

Spływ kajakowy

Brzostowo – Wizna Port  Biebrzański Park Narodowy

16

Przy pomniku ks. J. Popiełuszki, odjazd o godz. 8;00                          /lista zamknięta/

01.08. poniedz.

Pomniki przyrody w Białymstoku

Spacer po mieście w poszukiwaniu drzew –pomników przyrody: Park Konstytucji – Wołodyjowskiego – Malmeda – Skorupska –Traugutta - Raginisa

6

Park Konstytucji 3 Maja:  przy pomniku 42.Pułku Piechoty, godz. 10;00

20.08. sobota

Puszcza Knyszyńska /Nadleśnictwo Waliły

Waliły Stacja – Słuczanka – Piłatowszczyzna (most Sońki i Joachima) – wieża widokowa, carski znak graniczny

11

Pociąg REGIO, godz. 09;00, powrót autobus PKS Nova ze Słuczanki godz. 15;42

03.09. sobota

Las Solnicki

Spacer po Lesie Solnickim, który wygrał w plebiscycie na tereny zielone w Białegostoku

7

Ul. Ciołkowskiego, przy pomniku Żołnierzy Armii Radzieckiej, godz. 09;00

24-25.09 sob/niedz

Twierdza Modlin

Modlin- Puszcza Kampinowska /Palmiry/ - Stawisko – Żelazowa Wola – Brochów – Wyszogród – Czerwińsk - Pułtusk

 

Wycieczka autokarowa, zapisy po ukazaniu się ogłoszenia

 

 

 

 

 

 

 

Informacje szczegółowe dotyczące terminów i godzin odjazdów  będą podawana na bieżąco.

Prezes Klubu Turystycznego PTTK  SENIOR – Krystyna Kulesza, tel. 505 628 251, email:  k.kulesza7@wp.pl

Telefon do przewodnika: Iza Walentynowicz, 602 407 533

 



 

 


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.