Komunikaty Strona główna / Komunikaty / UTW 


 Sekcja Jogi rozpoczyna działalność. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek o godz. 15:15-16:45 od 5.10.2021r. w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3. Osoby chcące się zapisać proszone sa o kontakt z Marią Kazberuk- tel. 600-665-963

 


 


KOMUNIKAT-  bardzo ważne

 

W związku z licznymi zaległościami w opłatach członkowskich informujemy, że osoby mające nieopłacone dwa lub więcej semestrów zostaną skreślone z listy słuchaczy zgodnie ze statutem  pafagraf 17, pkt.1b. Brak zajęć w  okresie  pandemii nie zwalnia z opłat. Wszystkich chcących nadal uczestniczyć w zajęciach UTW prosimy o niezwłoczne uzupełnienie opłat (do 15. 10 2021r.)

 

Zarząd UTW


 


KOMUNIKAT                                                                                                                   

   Z  dniem  01.pazdziernika 2021r.  rozwiązuję  Sekcje  gimnastyki leczniczej  [kinezyterapia - rehabilitacja.]  Dziękuję   Paniom  które uczestniczyły  w  zajęciach         i  serdecznie  pozdrawiam. 

  mgr reh.  Halina Żukowska


 


KOMUNIKAT

Wszystkich kierowników sekcji proszę o informację w sprawie zajęć w I semestrze 2021/2022 . Można już ustalać zajęcia w CAS (ul. Św. Rocha 3).

Biuro UTW Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora zapraszają do udziału

w VII edycji konkursu literackiego Srebro nie Złoto.

Termin nadsyłania prac mija 20 września.

W tym roku przewidziano dwie kategorie - poezja (o dowolnej tematyce wierszy) i  małe

formy prozatorskie pod hasłem: „Pamiętajmy – opowieści o ludziach i miejscach”.

Motto tegorocznego konkursu to dwa wersy z utworu Cypriana Kamila Norwida

„Do Bronisława Z.”:

„Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,

Dwie tylko: poezja i dobroć… i nic więcej”.

Regulamin na stronie podlaskisenior.pl.

Prace z kartą zgłoszeniową należy przesłać pod adresem:

redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Bożenna Krzesak-Mucha Zapraszamy na spacer w dniu 11 września (sobota),jedziemy do Sokołdy i przez Puszczę knyszyńską idziemy do Supraśla . Zbiórka na dworcu PKS o godz 7:30 , odjazd autobusu 7:45,do przejścia około 12 km. Rajd poprowadzi Waldemar Malewicz.

   Pozdrawiam  Irena Borysiewicz


 


UWAGA zmiana terminu DKF z 15.09.2021 na 22.09.2021

Komunikat

Informuję że wznawiamy sekcję DKF 

Na pierwszy powakacyjny seans w ramach DKF-u Seniora proponujemy film „Jeźdźcy sprawiedliwości” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej w dniu 22 września 2021, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5

Bilety: 14 zł / normalny, 12 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 10 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Poniżej wklejam krótki opis filmu oraz link do zwiastuna. 

Opis:

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet!

Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.Link do zwiastuna:

 

https://www.youtube.com/watch?v=cDZKcPUK-nY

Maria Waśkiewicz tel.695328613 "Ławeczka na uboczu" - taki tytuł nosi tomik wierszy Janiny Jakoniuk - bohaterki kolejnego filmu zrealizowanego w ramach projektu "Literatura. Ludzie. Białystok". Reportaż powstał dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Miasta Białegostoku. ZAPROSZENIE NA PLENER MALARSKI 

W ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym cyklu UNIWERSYTETETU EDUKACJI REALNEJ WIZYTA W ZIOŁOWYM ZAKĄTKU - OŚRODKU EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W KORYCINACH .Oferta jest dedykowana uczestnikom LOWE przy BIAŁOSTOCKIEJ SZKOLE REALNEJ, w szczególności WARSZTATÓW MALARSKICH (PLENER), ZIOŁOWYCH I TRADYCJI LUDOWYCH.
Termin 19 września 2021 

PLAN DLA UCZESTNIKÓW PLENERU MALARSKIEGO

(wstępny harmonogram DO POTWIERDZENIA*) 

Ok.8.30 – wyjazd spod siedziby LOWE – Mickiewicza 49, Białystok

11.00-12.00 wstęp i zwiedzanie ogrodu botanicznego w Korycinach

12.00-16.00 - Plener malarski – prowadząca Krystyna Ratasiewicz (obiad w przerwie)

Ok 16.15-wyjazd do Białegostoku 

W ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji przy Białostockiej Szkole Realnej pokrywamy koszt przejazdu autokarem (istnieje możliwość dojazdu we własnym zakresie), koszt wstępu do ogrodu botanicznego (1 GODZINNE ZWIEDZANIE), obiad, miejsce pleneru, sztalugi, prowadzenie spotkania, ubezpieczenie OC.
UWAGA – DOTYCZY NAMALOWANYCH PODCZAS PLENERU OBRAZÓW:

 obrazy, które zostaną przygotowane w ramach pleneru, mogą być składowane w wiatach przez kilka dni przez Ogród botaniczny w Korycinach, do ich wyschnięcia. Nie będzie możliwości przewiezienia ich autokarem. W związku z tym należy zaplanować odbiór obrazów we własnym zakresie innym środkiem transportu w dniu pleneru lub kilka dni po ich wyschnięciu.

 ZAPISY: telefonicznie od 23 sierpnia do 5 września, 

pisemne deklaracje należy złożyć w dniach 2 lub 6 września:

w Uniwersytecie Trzeciego Wieku  - p. Maria Waśkiewicz (UTW), tel. 695328613; lub w Biurze LOWE przy Białostockiej Szkole Realnej, ul. Mickiewicza 49, Białystok tel. 730904600 

*Organizator zastrzega prawo do zmiany, odwołania wizyty, w związku z ewentualnymi obostrzeniami epidemicznymi COVID -19.W/w zaproszenia są skierowane tylko i wyłącznie do osób, które brały udział w warsztatach malarskich lub zielarskich organizowanych przez stowarzyszenie LOWE.

W/w zaproszenia są skierowane tylko i wyłącznie do osób, które brały udział w warsztatach malarskich lub zielarskich organizowanych przez stowarzyszenie LOWE.


 


ZAPROSZENIE NA WARSZTATY ZIELARSKIE W ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym cyklu UNIWERSYTETETU EDUKACJI REALNEJ WIZYTA W ZIOŁOWYM ZAKĄTKU - OŚRODKU EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W KORYCINACH 
Oferta jest dedykowana uczestnikom LOWE przy BIAŁOSTOCKIEJ SZKOLE REALNEJ,w szczególności WARSZTATÓW ZIOŁOWYCH I TRADYCJI LUDOWYCH.
Termin: 19 września 2021

PLAN DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW ZIOŁOWYCH I TRADYCJI LUDOWYCH

 (wstępny harmonogram DO POTWIERDZENIA*) 

Ok.8.30 – wyjazd spod siedziby LOWE – Mickiewicza 49, Białystok

11.00-12.00 wstęp i zwiedzanie ogrodu botanicznego w Korycinach (gawęda o ziołach, właściwościach ziół i ich zastosowaniu w wielu dziedzinach życia oraz zwiedzanie zabytkowego kościoła z XVII w.)

12.00-14.30 – Warsztaty  ziołowe/nalewkowe

14.30-15.30 – obiad

15.30-16.15 – czas wolny

Ok 16.15-wyjazd do Białegostoku

 W ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji przy Białostockiej Szkole Realnej pokrywamy koszt przejazdu autokarem (istnieje możliwość dojazdu we własnym zakresie), koszt wstępu do ogrodu botanicznego (1 GODZINNE ZWIEDZANIE), koszt wstępów na warsztaty ziołowe/nalewkowe, obiad, ubezpieczenie OC.Koszty finansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZAPISY: telefonicznie od 23 sierpnia do 5 września,
pisemne deklaracje należy złożyć w dniach 2 lub 6 września
w Uniwersytecie Trzeciego Wieku  - p. Maria Waśkiewicz (UTW), tel. 695328613; lub w Biurze LOWE przy Białostockiej Szkole Realnej, ul. Mickiewicza 49, Białystok tel. 730904600

*Organizator zastrzega prawo do zmiany, odwołania wizyty, w związku
z ewentualnymi obostrzeniami epidemicznymi COVID -19.

W/w zaproszenia są skierowane tylko i wyłącznie do osób, które brały udział w warsztatach malarskich lub zielarskich organizowanych przez stowarzyszenie LOWE.


 


 W dniu 25.06,2021  na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Delegatów został wybrany Zarząd na kadencję 2021-2025 r.W skład ,którego weszły następujące osoby:

 1. Danuta Koleśnik

2. Bożena Krzesak –Mucha

3.  Grażyna Wacława Mejsak

4. Joanna Naumowicz

5. Joanna  Petrusewicz

6.  Teresa Pruciak 

7. Jolanta Rogowska

8. Maria Szulga 

9. Maria Waśkiewicz

10.  Czesław Wojno

11.  Alicja Wysocka

12. Halina Załęska

 

 

 


 Maria Szulga:  Do UTW należę od 2011 r.. Byłam autorem i koordynatorem kilku projektów m.in. „Spotkania opłatkowe z najstarszymi słuchaczami”. Od 2011 r. jestem administratorem strony internetowej  UTW. Prowadziłam sekcję fotograficzną w latach 2012-2015. Przez 4 lata pełniłam funkcję w-ce prezesa ds. organizacyjnych. Ostatnie 4 lata pełniłam funkcję Prezesa UTW. Wcześniej pracowałam jako Dyrektor Zakładów Produkcyjnych w przemyśle owocowo-warzywnym.

Joanna  Petrusewicz: Do UTW należę od 2011 r.. Działam w sekcji malarskiej „Pędzel”. Od 2017 r. pełniłam funkcję w-ce prezesa ds. dydaktycznych.
Organizowałam wykłady w Auli Prawa i zajęcia fakultatywne w jednostkach kultury np. Muzeum Podlaskie, Muzeum Wojska Polskiego itp.

Maria Waśkiewicz: Z wykształcenia jestem mgr ekonomii SGPiS i UW. Pracowałam 15 lat w turystyce. Potem prowadziłam własną działalność.
Od 2011 r jestem w Zarządzie  UTW. Uczestniczyłam w zajęciach sekcji teatralnej, Podlaskich Koralach.
Od wstąpienia do UTW organizowałam wycieczki i wczasy krajowe jak i zagraniczne. Od lutego 2018 r. prowadzę Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora.

Jolanta Rogowska: Z wykształcenia jestem dyplomowanym ekonomistą SGPiS w Warszawie. Pracowałam przez 40 lat jako księgowa w zakładach produkcyjnych.
Od 2013 r. jestem w zarządzie UTW. Przez ten okres byłam skarbnikiem w UTW. Od 2018r. pełnię funkcję księgowej w UTW.
 

Joanna Naumowicz: Jestem z zawodu mgr inż. elektrykiem. Urodziłam się we Wrocławiu i  tam też ukończyłam studia na Politechnice Wrocławskiej.
W 2006 r. przeprowadziłam się do Białegostoku i zapisałam na UTW. Działam w sekcji żeglarskiej oraz brydżowej.

Czesław Wojno: Urodziłem się w Ciechanowcu.  Mam wykształcenie średnie techniczne z maturą w Technikum Mechanicznym- specjalność budowa maszyn w Białymstoku.
Pracowałem w Fabryce Przyrządów i Uchwytów na stanowisku mechanik brygadzista, mistrz. W latach 1992-1995 pracowałem w Zakładach Owocowych w B-stoku.
Tam pełniłem funkcję przewodniczącego NSZZ „Solidarność”. Jestem słuchaczem UTW od 2011 r.

Halina Załęska: Należę do UTW od 2011 r. Od początku pracowałam jako sekretarz protokołując wszystkie zebrania Prezydium i Zarządu i prowadziłam całą dokumentację prawną związaną z funkcjonowaniem UTW.

Teresa Pruciak: Do UTW należę  od 2013 r. Od początku aktywnie uczestniczę w sekcjach turystycznych, zajęciach sportowych i artystycznych. Od 2017 r. jestem
 Prezesem Koła PTTK „ Senior”. 24 lata pracowałam jako nauczyciel w szkołach ponadpodstawowych aktywnie włączając się w życie szkoły.

 Danuta Koleśnik:  Słuchaczem UTW jestem od 2017. Aktywnie uczestniczę w sekcji turystycznej "Tramp".
Jestem emerytowaną nauczycielką techniki i informatyki. Lubię pracę na działce, jazdę rowerem i piesze wycieczki.
Śpiewam w chórze Cantylena. Należę do klubu turystycznego "Mozaika".,

 Bożenna Krzesiak -Mucha: Naczelna redaktor gazetki "Wiecznie Młodzi"od 2019 roku. Aktywna  w redakcji "Podlaski senior". Pozytywna o dużej kulturze osobistej ,chętna do współpracy i pomocy innym.

 Alicja Wysocka: Współtworzy gazetkę"Wiecznie Młodzi"Aktywny członek sekcji "Pomocna Dłoń" i chętna do pomocy w  pracach społecznych na rzecz innych.
 

 Grażyna Wacława Mejsak: Do UTW należę od roku. Jestem osobą otwartą, tolerancyjną i chętną do pracy. Akceptuję inność poglądów. 

 


 

 

Komisja Rewizyjna -kadencja 2021-2025

 

1.Urszula Wojno -nowy członek naszego UTW, wykształcenie ekonomiczne ,zawodowa księgowa,pozytywnie nastawiona do wyzwań,chętna do pracy społecznej.Zainteresowania:literatura biografie,historia.

2.Anna Techmańska Do UTW .należy od 3 lat .Z wykształcenia jest germanistką.Pracowała w szkolnictwie ponad 40 lat.Pozytywnie nastawiona do pracy społecznej.

3.Grażyna Kowalczyk
Pracowała jako ref .d/s Kancelarii.Zainteresowania teatr,turystyka.Otwarta na wyzwania i chętna do pracy społecznej. Sąd Koleżeński -kadencja 2021-2025


1 Krystyna Szewczyk pracowała w Zarządzie UTW w latach poprzednich,była v-ce Prezesem d/s dydaktycznych.Od powstania gazetki  "Wiecznie Mlodzi"pracuje w sekcji redakcyjnej.Zawsze pozytywna i chętna do działań społecznych..O dużęj wiedzy i madrości..

2. Alicja Adamowicz.. Mam wykształcenie niepełne wyższe - licencjat na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku - kierunek  prawo  administracyjne. Do UTW należę od 2007 roku. Należałam do "Podlaskich Korali" a nadal należę do sekcji teatralnej ,,Metafora". Od  początku  mijającej kadencji pełniłam funkcję sekretarza Sądu Koleżeńskiego.

3,Krystyna Stankiewicz :Ukończyłam kierunek  ekonomiczny w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Przez wiele lat pracowałam w ubezpieczeniach.  Do UTW należę od 2018 roku. Jestem członkiem sekcji malarskiej "Kolor" i sekcji redakcyjnej gazetki "Wiecznie młodzi".
 

 

 


Serdecznie zapraszamy na wieczorki taneczne w klubie "Jubilat" ul. Głowackiego 14 od 19 czerwca

( w każda sobotę) w godz. 16:00-21:00.

Wanda Dańkowska tel. 784-550-030

 


 


Drodzy Słuchacze


Bardzo dziękujemy wszystkim słuchaczom za wpłacone składkiDzięki Wam  nasz Uniwersytet ma szansę przetrwać ten trudny czas.
Jesteśmy Organizacją Pozarządową i musimy sami  się utrzymywać.  Wszystkie opłaty regulujemy z otrzymanych składek.
Płacimy dla UwB czynsz za użyczony nam  lokal i opłaty z tym związane. Musimy prowadzić księgowość i biuro i mimo ograniczenia płac do minimum trzymamy się blisko zera.
Jest nam bardzo przykro, że z powodu pandemii nie możemy prowadzić regularnych zajęć.
Mam nadzieję, że tak jak po zimie przychodzi wiosna tak i te trudne dla nas czasy niebawem się skończą i nasza działalność rozkwitnie znowu.
Maria Szulga – Prezes Komunikat:

Zapraszamy naszych słuchaczy do odbioru w  biurze UTW bezpłatnych planerów aktywnego seniora (tj. kalendarzy) na rok 2021/2022

Biuro UTW


 


Cyfrowe Podlaskie” – AKTUALIZACJA WRZESIEŃ 2021

     Zapraszamy wszystkich seniorów do wzięcia udziału w projekcie „Cyfrowe Podlaskie” realizowane.

Projekt zakłada warsztaty stacjonarne dla osób w wieku 50+, które chcą nabyć, lub rozszerzyć swoją  wiedzę z zakresu komputerów, Internetu, mediów społecznościowych, jak również bezpłatnie założyć i wykorzystywać Profil Zaufany (m.in. do kontroli zapisów na szczepienia, lub otrzymywanie wsparcia medycznego za pomocą Internetu). Zajęcia (w zależności od zaawansowania) będą realizowane w 12 osobowych grupach, w szkole językowej ENGLISH COLOURS przy ul. Sienkiewicza 5 (III piętro), w formie 3 godzinnych zajęć (1 godzina = 45 minut + przerwa) – na grupę przypada 6 spotkań, (czyli 6 spotkań x 3 godziny = 18). Zajęcia odbywać się będą 2 raz w tygodniu w godzinach 9.00 – 12.00 i 12.15 – 15.15 (godziny uzależnione od ilości grup). Program 3 grup warsztatowych:

1. Praca na komputerze:

·         Obsługa komputera i Internetu,

·         Zakupy i rezerwacja przez Internet

·         Obsługi programów WORD, POWERPOINT, EXCEL,

·         Podstawa pracy w Internecie.

·         Programy antywirusowe,

·         Bezpieczeństwo w sieci,

·         Profil Zaufany i jego zastosowanie.

2. Media społecznościowe:

·         Działanie w sieciach społecznościowych,

·         Założenie konta na Facebooku,

·         Prowadzenie konta na Facebooku,

·         Publikowanie treści – postów, zdjęć, szukanie grup

·         Działanie Messengera, WhatsAppa,

·         Wyszukiwanie informacji i zasobów w sieci,

·         Bezpieczeństwo w sieci,

·         Profil Zaufany i jego zastosowanie.

3. Internet, jako Hobby:

·         Szukanie treści w Internecie,

·         Ściąganie materiałów z sieci,

·         Obróbka graficzna zdjęć i materiałów,

·         Legalne źródła kultury – filmy, muzyka, książki, gry online,

·         Serwisy randkowe i służące do nawiązywania nowych kontaktów,

·         Bezpieczeństwo w sieci,

·         Profil Zaufany i jego zastosowanie.

WAŻNE: Można uczestniczyć w więcej niż 1 warsztacie tematycznym.

Start zajęć – Wrzesień 2021. Szczegółowe informacje będą dostępne w sierpniu.

Zapisy będą przyjmowane przez Marię Waśkiewicz – tel. 695 328 613.
Zajęcia będą prowadzone przez znanego i lubianego Mariusza Kozłowskiego J 

 

  Informacje o transporcie na szczepienia osób z niepełnosprawnościami i osób 70+

Miasto Białystok zorganizuje dowóz na szczepienie przeciwko koronawirusowi osobom z niepełnosprawnościami, a także seniorom 70+ w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.
W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 Urząd Miejski w Białymstoku, zgodnie z aktualnymi zaleceniami rządowymi, zorganizuje transport uprawnionych osób do punktów szczepień. Co ważne, Urząd Miejski w Białymstoku nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a organizuje jedynie transport osobom do tego uprawnionym, które mają już wyznaczony termin szczepienia.
Rejestracja na szczepienie odbywa się za pośrednictwem:  

Szczegółowe informacje dostępne są na rządowej stronie pod adresem: www.gov.pl.
Osoby uprawnione do transportu do punktów szczepień (według wytycznych wojewody podlaskiego):

·        posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z wymienionymi schorzeniami i mają trudności w poruszaniu się,

·        mają powyżej 70 lat i mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego ich miejsca zamieszkania punktu szczepień,

·        mają ustalony z punktem szczepień termin wykonania szczepienia,

·        są mieszkańcami Białegostoku.
1.     Transport osoby uprawnionej, która rejestruje się bezpośrednio w punkcie szczepień

Osoba uprawniona, która zarejestruje się w wybranym punkcie szczepień, może złożyć bezpośrednio w placówce oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności o kodzie R lub N. Listy osób wnioskujących o zapewnienie transportu wraz z terminem szczepień do koordynatora organizacji transportu przekazuje placówka wykonująca szczepienie.

2.     Transport osoby uprawnionej, która rejestruje się przez infolinię lub Internetowe Konto Pacjenta

W przypadku, gdy pacjent rejestruje się na szczepienie za pośrednictwem infolinii 989 lub e-rejestracji i spełnia określone kryteria uprawniające do transportu na szczepienie, może zgłosić potrzebę transportu bezpośrednio u koordynatora do spraw transportu (tel. 85 869 69 00).

Uprawnione osoby mogą zgłaszać potrzebę przewozu mikrobusem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych od 18 stycznia.

Aby skorzystać z pomocy Miasta, należy zadzwonić pod numer telefonu 85 869 69 00 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 15.00 i podać następujące informacje:

1.     imię i nazwisko osoby zgłaszającej,

2.     telefon kontaktowy do pacjenta lub opiekuna pacjenta,

3.     imię i nazwisko pacjenta,

4.     PESEL pacjenta,

5.     kryterium kwalifikujące do przewozu:

·        stopień niepełnosprawności znaczny (I grupa inwalidzka) i kod niepełnosprawności R lub N,

·        wiek powyżej 70 lat i oświadczenie, że pacjent nie może samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, w szczególności porusza się na wózku inwalidzkim,

6.     adres zamieszkania pacjenta,

7.     adres punktu szczepień,

8.     data szczepienia,

9.     godzina szczepienia,

10. określić, czy osoba będzie poruszać się na wózku inwalidzkim oraz czy będzie jej towarzyszył opiekun.

Osoba koordynująca przewóz przyjmie zgłoszenie i po sprawdzeniu dostępności dowozu oddzwoni z informacją o szczegółach jego realizacji.
Wsiadając do mikrobusa należy pokazać kierowcy orzeczenie o niepełnosprawności lub grupie inwalidzkiej. Po szczepieniu mikrobus odwiezie osobę z niepełnosprawnościami do miejsca zamieszkania.
Należy też liczyć się z brakiem możliwości przewozu w zgłaszanym terminie. Z tego powodu ustalona została następująca hierarchia obsługi:

1.     kolejność zgłoszeń wpływająca na komplet przewożonych osób (zgodnie z zasadami określonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny mogą to być maksymalnie 4 osoby łącznie z opiekunami),

2.     osoby z niepełnosprawnościami posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,

3.     osoby powyżej 70 roku życia niemogące samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.
Miasto nie organizuje przewozu zespołu szczepiennego do osób leżących w domach. Jest to zadanie punktów szczepień. Lekarz POZ w ramach finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia szczepień pacjentów realizuje transport dedykowany osobom, które ze względów zdrowotnych wymagają użycia transportu sanitarnego.

W załączeniu znajduje się plakat z informacjami o asystencie osoby niepełnosprawnej, ponieważ kierowca busa nie wchodzi do domu osoby z niepełnosprawnościami. Jeśli potrzebuje ona pomocy w dotarciu z mieszkania do busa, powinna mieć pomocnika. Uwaga: usługa asystenta jest odpłatna 2 zł za godzinę.


 


UWAGA: zmiana godzin pracy

W okresie pandemii biuro UTW w Białymstoku w czwartki będzie czynne w godz. 10:00-13:00  (poniedziałki -bez zmian)

Biuro UTW


 


UWAGA:

Wszelkie dane odnośnie zajęć fakultatywnych w zakładce: Plany zajęć.

Biuro UTW


 


  Informujemy, że Prezes UTW przyjmuje interesantów w:
poniedziałki w godz. 10:00-13:00
czwartki w godz. 10:30-12:00

Biuro UTW K O M U N I K A T

Zarząd UTW informuje, że zgodnie z § 16 pkt. 1 b Statutu wykluczymy z członkostwa słuchaczy zalegających z płatnością składek przez okres dwóch semestrów.
Prosimy o bieżące regulowanie składek członkowskich.
Przypominamy również, że słuchacze korzystający z jakiejkolwiek formy zajęć organizowanych przez UTW muszą mieć opłaconą składkę  członkowską.
  Terminy platności składek członkowskich:
 -   I semestr - w terminie do 15 listopada
-   II semestr - w terminie do 15 marca

 Zarząd UTW   KOMUNIKAT 

 Uprzejmie prosimy wszystkich słuchaczy o wpłatę składki członkowskiej przelewem na konto UTW, ul. Zamenhofa 15, 15-435 Białystok, nr. konta: 91 1020 1332 0000 1902 0289 5506 w PKO BP S.A. Oddział w Białymstoku.

Wpłaty gotówkowe   od dnia 1 października 2018 r.  będą przyjmowane  w poniedziałki w godz. 09:00 – 13:00.
Serdecznie dziękujemy.

 Zarząd UTW

 

 KOMUNIKAT

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich działa linia telefoniczna dla obywateli,którzy chcą uzyskać informacje  lub złozyć skargę.

Pracownicy Infolinii udzielają informacji o przysługujących obywatelom prawach oraz wskazują możliwe sposoby postępowania.
BEZPŁATNA INFOLINIA  800 676 676  połączenie jest bezpłatne  z telefonów stacjonarnych   i telefonów komórkowych należących Orange,Play,Plus,T-mobile


ZMIANY DANYCH CZŁONKÓW

Prosimy wszystkich, których dane zmieniły się o zgłaszanie tego do biura UTW. Często nie możemy skontaktować się, bo nr telefonu jest nieaktualny.
Biuro UTW jest czynne w poniedziałki 9.00 – 13.00 i we
czwartki 10.00 – 13.00


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.