Komunikaty Strona główna / Komunikaty / Białystok i okolice 


 Dzień dobry,

reprezentuję Fundację Białystok Biega, organizatora biegów ulicznych w Białymstoku. Chciałbym zachęcić studentów Uniwersytetu do dodatkowej aktywności, tzn. do wolontariatu. 
W swojej działaności w dużej mierze opieramy się na wolontariuszach. Są oni bardzo istotną częścią naszych wydarzeń, czyli biegów. Działają na różnych obszarach. Obecnie są to ludzie młodzi: uczniowie i studenci, ale również osoby pracujące.
Będąc za granicą na tego typu wydarzeniach: maratony, półmaratony widzimy, że tam wolontariuszami są osoby dorosłe, na emeryturach. My również pomyśleliśmy o tym by i u nas zaangażować osoby dorosłe, które mają więcej czasu i które by chciały i mogły coś zrobić, pomóc innym. Od samych wolontariuszy słyszymy, iż wolontariat sportowy daje im dużo radości i satysfakcji. Jest to bardzo dobra okazja do zapoznania się z innymi, pożytecznego i miłego spędzenia czasu. 
Jest to propozycja dla osób, które nie chcą siedzieć w domu, lubią ludzi i są otwarci na nowe doświadczenia. Myślę, że studenci Trzeciego Uniwersytetu tacy właśni są. 
Zachęcam do zgłaszania się na wolontariat na bieg - 8. PKO Białystok Półmaraton, który odbędzie się 9-10.05.2020r.
Pozdrawiam
Agnieszka Kuczyńska
Dyrektor Biura Fundacji
tel. 500 101 133


 


Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do korzystania z bezpłatnych konsultacji z psychologiem, na które można zapisywać się indywidualnie lub razem ze współmałżonkiem.

Do Państwa dyspozycji będzie psycholog który będzie pełnił dyżury w każdy wtorek w godzinach od 16:00 do 18:00.

Umawianie wizyt prowadzone jest pod numerem telefonu 85 651 58 55.

Kilka słów o psychologu:

Edyta Sieńko - Psycholog i psychoterapeuta oraz nauczyciel muzyki. Ukończyła psychologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywała w pracy z dziećmi i rodziną w szkole, w Białostockim Hospicjum dla Dzieci oraz w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i terapię rodzinną. Doskonali swoje umiejętności terapeutyczne w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Uzyskała certyfikat mediatora rodzinnego rekomendowanego przez Polskie Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych oraz ukończyła szkolenia terapii krótkoterminowej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu grup wsparcia dla osób w żałobie.

Porady udzielane będą w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Ciepła 32 sala 25 (II piętro). 

OŚRODEK POMOCY POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM W BIAŁYMSTOKU

zapewnia NIEODPŁATNIE:

porady prawne

wsparcie psychologiczne (w tym także dla dzieci)

pomoc finansową


Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych

ul. Świętojańska 22 lok. 1

tel: 884 657 606

e-mail: pokrzywdzeni.bialystok@pryzmat.org.pl


Doradca ds. osób pokrzywdzonych:

Poniedziałek 12:00-20:00

Wtorek 9:00-17:00

Środa-Piątek 9:00-16:00

Sobota 8:00-12:00


 
Paulina Zdanewicz
tel. 884 657 606
Osoba I Kontaktu
Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Białymstoku
Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT
 

Z przyjemnością informuję, że od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez *całą dobę*. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to *800 120 002.*
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia" na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Można skontaktować się z nami telefonicznie oraz e-mailowo. Oferujemy pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy i  świadkom przemocy w rodzinie. Pomoc udzielana jest w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz migowym. Podejmujemy również działania polegające na kontakcie z lokalnymi instytucjami w celu udzielenia pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy i/lub groźby karalnej wobec osoby najbliżej.
Prowadzimy także konsultacje dla specjalistów - osób, które w pracy zawodowej spotykają się z problematyką przemocy w rodzinie.


 


 http://seniorzy.bialystok.pl/index.php/karta-aktywnego-seniora/2012-09-19-14-40-15

REJESTRACJA W PROGRAMIE KARTA AKTYWNEGO SENIORA

Karta Aktywnego Seniora skierowana jest do osób, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Białymstoku.

Osoby, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Białymstoku, powinny czytelnie wypełnić i podpisać wniosek o wydanie Karty Aktywnego Seniora. Wnioski o przystąpienie do programu Karta Aktywnego Seniora dostępne są w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiego przy ul. Lipowej 16 oraz na stronie www.seniorzy.bialystok.pl. 

We wniosku należy również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Miejski w Białymstoku, gminne jednostki organizacyjne oraz partnerów programu. Z czytelnie wypełnionym i podpisanym wnioskiem należy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16.

Karta Aktywnego Seniora w Białymstoku wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. 

Pliki związane:
wniosek (*.doc)
wniosek (*.pdf)

Jęśli chcesz wiedzieć więcej ,wejdz na stronę podana wyżej.

 


 


Z przyjemnością informujemy​, ​że​ Galeria​ im.  Sleńdzińskich ​w Białymstoku od początku czerwca honoruje Kartę Aktywnego Seniora 60+. Jej posiadacze mogą zwiedzać wystawy prezentowan zarówno​ w głównej siedzibie przy ul. ​Waryńskiego 24a, jak i w ​salonie wystawowym​ – przy ul. Legionowej 2​
 – w cenie biletu ulgowego.

​ ​


 


STOWARZYSZENIE POMOCY RODZINIE I DZIECIOM SZANSA POMAGA RODZINOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ.*
*DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ NASZE STOWARZYSZENIE SĄ NIEODPŁATNE. *

*PORADNIA RODZINNA*
*Ul. Magnoliowa 4, Białystok *
*spotkania umawiamy telefonicznie w godzinach 8-16 *

*tel. 509 929 035, 85 66 30 141*

Pomagamy osobom:
-   przeżywającym kryzys życiowy, małżeński lub rodzinny,
-  przeżywającym problemy bytowe,
-   mającym problemy wychowawcze z dziećmi,
-   doświadczającymi problemu przemocy,
-   doświadczającymi problemu uzależnienia.

 Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom „SZANSA”
 ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
15- 669 Białystok, ul. Magnoliowa 4
kontakt 535 755 633; 85 66 141 30

http: www.szansabialystok.pl <
http://www.szansabialytok.pl/>, e-mail: sprid.szansa@gmail.com

  
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.