Komunikaty Strona główna / Komunikaty / Białystok i okolice 


 ZAPROSZENIE Dokładnie 21 stycznia 2020 r. w Dzień Babci naszej Redakcji stuknie5 lat. Chcemy je świętować razem z Wami, drodzy Czytelnicy naszego portalu i nasi Przyjaciele. Oczywiście możecie przyjść z prezentami, ale wystarczy nam dobre słowo i uśmiech. To my chcemy Was obdarować specjalnym programem jubileuszowym i to będzie prezent od nas dla Was. W programie przewidujemy: • pogadankę „Podróżować jest bosko…” podróżnika Marcina Nawrockiego ulubionego przez Was w kawiarence seniora; • spotkanie z pisarkami: Jolantą Marią Dzienis i Jadwigą Zgliszewską, obsypanymi nagrodami w ostatniej edycji konkursu literackiego SREBRO NIE ZŁOTO; • monolog „O życiu” naszego kolegi z Kolna – Eugeniusza Reglińskiego; • rymowankę „Babcia i Dziadek” – Eugeniusza Wojno; • występ zespołu Podlaskie Korale działającego przy UTW w Białymstoku; • rozmowy przy urodzinowym torcie 😊 Na Urodziny Podlaskiej Redakcji Seniora oraz Dzień Babci i Dziadka zapraszają Stowarzyszenie Szukamy Polski i Stowarzyszenie Podlascy Seniorzy. Spotkanie odbędzie się 21.01.2020 o godz.12.00 w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku, św. Rocha 3 (I piętro).

  Białostocki Teatr Lalek w styczniu i lutym zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem oraz obejrzenie spektaklu:„Jaś i Małgosia”

 

CENY BILETÓW:
normalny – 28 zł -na spektakle z zabawą choinkową
ulgowy–  25 zł -na spektakle z zabawą choinkową
 Białostocka Karta Dużej Rodziny – 14 zł-na spektakle z zabawą choinkową
 Karta Aktywnego Seniora – 14 zł-na spektakle z zabawą choinkową

Dział Upowszechniania Teatru BTL                                   Terminy:

tel. 85 74 25 033 w. 112, 115                                                18.01.2020 g. 15:30

ul. Kalinowskiego 1,  15-875 Białystok                                  19.01.2020 g. 13:00

www.btl.bialystok.plorganizacja@btl.bialystok.pl                15.02.2020 g. 10:00
 

Wydarzenia w Białostockim Ośrodku Kultury: 

wystawy 

Seweryn Nowakowski – zaginiony prezydent Białegostoku / wystawa czynna do 16 lutego 2020 / BOK/CLZ / ul. Warszawska 19 / Bilet: 4 zł / 

Więcej informacji na: www.bok.bialystok.pl i www.centrumzamenhofa.pl Bilety do kupienia w kasie Forum (ul. Legionowa 5) tel. 85 746 13 20, kasa.forum@bok.bialystok.pl, 
kasie BOK/CLZ ( ul. Warszawska 19) lub na stronie bilety.bok.bialystok.pl 

 


  


Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do korzystania z bezpłatnych konsultacji z psychologiem, na które można zapisywać się indywidualnie lub razem ze współmałżonkiem.

Do Państwa dyspozycji będzie psycholog który będzie pełnił dyżury w każdy wtorek w godzinach od 16:00 do 18:00.

Umawianie wizyt prowadzone jest pod numerem telefonu 85 651 58 55.

Kilka słów o psychologu:

Edyta Sieńko - Psycholog i psychoterapeuta oraz nauczyciel muzyki. Ukończyła psychologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywała w pracy z dziećmi i rodziną w szkole, w Białostockim Hospicjum dla Dzieci oraz w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i terapię rodzinną. Doskonali swoje umiejętności terapeutyczne w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Uzyskała certyfikat mediatora rodzinnego rekomendowanego przez Polskie Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych oraz ukończyła szkolenia terapii krótkoterminowej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu grup wsparcia dla osób w żałobie.

Porady udzielane będą w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Ciepła 32 sala 25 (II piętro). 

OŚRODEK POMOCY POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM W BIAŁYMSTOKU

zapewnia NIEODPŁATNIE:

porady prawne

wsparcie psychologiczne (w tym także dla dzieci)

pomoc finansową


Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych

ul. Świętojańska 22 lok. 1

tel: 884 657 606

e-mail: pokrzywdzeni.bialystok@pryzmat.org.pl


Doradca ds. osób pokrzywdzonych:

Poniedziałek 12:00-20:00

Wtorek 9:00-17:00

Środa-Piątek 9:00-16:00

Sobota 8:00-12:00


 
Paulina Zdanewicz
tel. 884 657 606
Osoba I Kontaktu
Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Białymstoku
Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT
 

Z przyjemnością informuję, że od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez *całą dobę*. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to *800 120 002.*
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia" na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Można skontaktować się z nami telefonicznie oraz e-mailowo. Oferujemy pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy i  świadkom przemocy w rodzinie. Pomoc udzielana jest w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz migowym. Podejmujemy również działania polegające na kontakcie z lokalnymi instytucjami w celu udzielenia pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy i/lub groźby karalnej wobec osoby najbliżej.
Prowadzimy także konsultacje dla specjalistów - osób, które w pracy zawodowej spotykają się z problematyką przemocy w rodzinie.


 


 http://seniorzy.bialystok.pl/index.php/karta-aktywnego-seniora/2012-09-19-14-40-15

REJESTRACJA W PROGRAMIE KARTA AKTYWNEGO SENIORA

Karta Aktywnego Seniora skierowana jest do osób, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Białymstoku.

Osoby, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Białymstoku, powinny czytelnie wypełnić i podpisać wniosek o wydanie Karty Aktywnego Seniora. Wnioski o przystąpienie do programu Karta Aktywnego Seniora dostępne są w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiego przy ul. Lipowej 16 oraz na stronie www.seniorzy.bialystok.pl. 

We wniosku należy również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Miejski w Białymstoku, gminne jednostki organizacyjne oraz partnerów programu. Z czytelnie wypełnionym i podpisanym wnioskiem należy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16.

Karta Aktywnego Seniora w Białymstoku wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. 

Pliki związane:
wniosek (*.doc)
wniosek (*.pdf)

Jęśli chcesz wiedzieć więcej ,wejdz na stronę podana wyżej.

 


 


Z przyjemnością informujemy​, ​że​ Galeria​ im.  Sleńdzińskich ​w Białymstoku od początku czerwca honoruje Kartę Aktywnego Seniora 60+. Jej posiadacze mogą zwiedzać wystawy prezentowan zarówno​ w głównej siedzibie przy ul. ​Waryńskiego 24a, jak i w ​salonie wystawowym​ – przy ul. Legionowej 2​
 – w cenie biletu ulgowego.

​ ​


 


STOWARZYSZENIE POMOCY RODZINIE I DZIECIOM SZANSA POMAGA RODZINOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ.*
*DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ NASZE STOWARZYSZENIE SĄ NIEODPŁATNE. *

*PORADNIA RODZINNA*
*Ul. Magnoliowa 4, Białystok *
*spotkania umawiamy telefonicznie w godzinach 8-16 *

*tel. 509 929 035, 85 66 30 141*

Pomagamy osobom:
-   przeżywającym kryzys życiowy, małżeński lub rodzinny,
-  przeżywającym problemy bytowe,
-   mającym problemy wychowawcze z dziećmi,
-   doświadczającymi problemu przemocy,
-   doświadczającymi problemu uzależnienia.

 Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom „SZANSA”
 ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
15- 669 Białystok, ul. Magnoliowa 4
kontakt 535 755 633; 85 66 141 30

http: www.szansabialystok.pl <
http://www.szansabialytok.pl/>, e-mail: sprid.szansa@gmail.com

  
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.