Komunikaty Strona główna / Komunikaty / Białystok i okolice 

 


Eksperci z Podlaskiego NFZ odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące Narodowego Programu Szczepień. 

Środa z Profilaktyką 13 stycznia 2021 r. poświęcona będzie tematyce szczepień.  

Zapraszamy na spotkanie on-line :

- środa 13 stycznia

- godzina 10:00

- platforma Webex Meetings (jeden link można udostępnić wielu osobom)

W razie problemów technicznych lub dodatkowych pytań proszę o kontakt 85 7459545.

 

Instrukcja logowania :
Sesję WebEx można uruchomić na dowolnym komputerze bądź telefonie wyposażonym w kamerę i mikrofon.

 

Na komputerze należy otworzyć e-mail z zaproszeniem na wideokonferencję i kliknąć w link znajdujący się w tej wiadomości pod przyciskiem „Join meeting” bądź „Dołącz do spotkania”. Po otwarciu się strony startowej konferencji można skorzystać z aplikacji, którą przeglądarka internetowa pobierze automatycznie lub alternatywnie można uruchomić wideokonferencję bezpośrednio w przeglądarce internetowej przez naciśnięcie pola nazwanego „Join from browser” lub „Dołącz z przeglądarki” (w takim przypadku proszę koniecznie wyrazić zgodę na użycie przez przeglądarkę kamery i mikrofonu).

Na smartfonach z systemem android lub IOS należy skorzystać z darmowej aplikacji Cisco Webex Meetings, którą należy pobrać za Sklepu Play (dla telefonów z systemem Android) lub iStore (dla telefonów Apple) – przy pierwszym uruchomieniu tej aplikacji również należy wyrazić zgodę na nagrywania dźwięku, wykorzystanie kamery i pamięci wewnętrznej.

  Fundacja „Artystyczna Fama” i Spółdzielnia Mieszkaniowa "Rodzina Kolejowa" w Białymstoku zapraszają do obejrzenia i wysłuchania zarejestrowanego w klubie „Stoczek” w Białymstoku, a następnie udostępnionego nieodpłatnie na kanale You Tube koncertu z piękną muzyką rodu Straussów w wykonaniu Podlaskiej Orkiestry Salonowej pod kierownictwem Stanisława Gadziny. Premierowa emisja tego wydarzenia odbędzie się 10 stycznia 2021 roku o godz. 19.00 na kanale Artystyczna Fama serwisu You Tube.
Link do filmu "Koncert wiedeński" https://youtu.be/nBR1YkL4VAM

Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Szanowni Państwo,  
Kontaktuję się w imieniu fundacji Digital Poland. Jesteśmy organizacją non-profit, a naszym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. Szczególne ważną dla nas grupą są osoby starsze. Właśnie dlatego organizujemy m.in. Festiwalu Cyfryzacji - największą inicjatywę edukacyjno-technologiczną w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy całkowicie darmową książkę "Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie". Powstała ona z myślą o wprowadzeniu starszego pokolenia krok po kroku w cyfrową, internetową rzeczywistość. 
Osoby starsze coraz odważniej sięgają po dobrodziejstwa cyfrowego świata, jednak z uwagi na pandemię wiele osób zostało zmuszonych do np. zakupów przez internet czy do komunikacji z bliskimi przez smartfone. Nie wszyscy się w tym odnaleźli i potrzebują pomocy, niektórzy nadal boją się wielu elektronicznych urządzeń. Właśnie dlatego przygotowaliśmy nasz przewodnik, by pokazać, że każdy może korzystać z internetu. 
Jesteśmy przekonani, że przewodnik okaże się wartościowym źródłem wiedzy dla wszystkich studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz sprawi, że w bezpieczny sposób rozpoczną swoją przygodę z internetem.
Opracowana przez ekspertów publikacja składa się z ośmiu rozdziałów. Jest napisana prostym językiem, tak aby wszelkiego rodzaju opisy czy instrukcje były zrozumiałe dla osób, które do tej pory rzadko albo w ogóle nie korzystały z sieci. Ponadto, treści są uzupełnione o grafiki – co sprawi, że osobom starszym nie straszna będzie obsługa takich urządzeń jak smartfon, tablet czy laptop.
Poszczególne rozdziały, krok po kroku, wprowadzają w wirtualny świat. Treść pierwszych koncentruje się na genezie internetu oraz sposobie, w jaki można z niego korzystać. Kolejne przedstawiają zasady działania najpopularniejszych urządzeń. Następnie seniorzy dowiadują się, czym różni się internet stacjonarny od mobilnego oraz do czego służy router. W ostatnich rozdziałach „Przewodnika” spory nacisk położony jest na sprawy związane z bezpieczeństwem w sieci.

„Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie” można pobrać bez opłaty ze strony Fundacji Digital Poland pod adresem https://www.digitalpoland.org/publikacje lub bezpośrednio klikając bezpośrednio w niniejszy link https://www.digitalpoland.org/assets/publications/nowoczesny-senior/nowoczesny-senior-przewodnik-po-cyfrowym-swiecie.pdf 

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.

 
 
Pozdrawiam 
Paulina Szkoła 
Junior Project Manager 
mobile: +48 723 133 537 
email: 
paulina.szkola@digitalpoland.org 
Digital Poland Foundation
Plac Europejski 1, 00-844, Warszawa, 


 W związku z epidemią, odbywający się w cyklu dwuletnim Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2020 został odwołany. W zamian proponujemy Państwu „Warsztaty metodyczne ARS 2020 on-line” Zadanie jest realizowane w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja Kulturalna” Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych. Prosimy o  udostępnienie nagrań wszystkim zainteresowanym grupom, wielopokoleniowym, klubom seniora, uniwersytetom trzeciego wieku. Zapraszamy Państwa do obejrzenia przygotowanego przez nas materiału. 

Materiał przygotowany przez nas to 22 odcinki w przestrzeniach twórczych: Muzyka, Teatr, Taniec, Folklor, Literatura, Fotografia, Wspomnienia o ARS.

Życzymy wszystkim przyjemności  i mamy nadzieję, że przygotowany materiał przyniesie Państwu   trochę radości.

Link : Warsztaty metodyczne ARS 2020 on –line

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQDleqSND09Hzc_6HNaRM4RydXzkfo_HP


 


Oferta bezpłatnych szkoleń dla osób pracujących 30+ 
 Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przesyła ofertę bezpłatnych szkoleń dla osób pracujących po 30 roku życia. Szkolenia  można potraktować jako rozwój swoich
pasji/zainteresowań:)
Kurs Wizażu z Dorotą Lange to perełka tych szkoleń. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
Grafik komputerowy, prowadzenie sklepu internetowego, pracownik
administracyjno-biurowy, ECDL BASE są organizowane online.

Realizatorem Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr, wykonawcą szkoleń jest ZDZ Białystok.
Szkolenia są BEZPŁATNE osobom spełniającym kryteria:
Ukończyły  30 lat,
Pracują lub/ i mieszkają w Białymstoku lub pow. białostockim- mogę być
również pracujące w niepełnym wymiarze. Ich  wynagrodzenie nie przekracza 2600 zł brutto
lub nie przekracza 3120 zł brutto (w przypadku umowy zlecenie/na okres
próbny/lub umowy do k. marca 2021)
Szkolenia rozpoczynamy po zebraniu grupy. Uczestnicy otrzymują stypendia szkoleniowe.

Monika Jakubecka
Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr
tel. kom. 608 721 920  tel. 85 675 48 00
www.bfkk.pl
e-mai: 
mjakubecka@bfkk.pl 


 http://seniorzy.bialystok.pl/index.php/karta-aktywnego-seniora/2012-09-19-14-40-15

REJESTRACJA W PROGRAMIE KARTA AKTYWNEGO SENIORA

Karta Aktywnego Seniora skierowana jest do osób, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Białymstoku.

Osoby, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Białymstoku, powinny czytelnie wypełnić i podpisać wniosek o wydanie Karty Aktywnego Seniora. Wnioski o przystąpienie do programu Karta Aktywnego Seniora dostępne są w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiego przy ul. Lipowej 16 oraz na stronie www.seniorzy.bialystok.pl. 

We wniosku należy również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Miejski w Białymstoku, gminne jednostki organizacyjne oraz partnerów programu. Z czytelnie wypełnionym i podpisanym wnioskiem należy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16.

Karta Aktywnego Seniora w Białymstoku wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. 

Pliki związane:
wniosek (*.doc)
wniosek (*.pdf)

Jęśli chcesz wiedzieć więcej ,wejdz na stronę podana wyżej.

  
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.