Komunikaty Strona główna / Komunikaty / UTW 


 W sobotę 9.11.2019 r. sekcja turystyki pieszej TRAMP organizuje rajd "Na górę św. Jana". Trasa: Królowy Most - Załuki. Do przejścia ok. 10 km. Zbiórka o 7.30 na  dworcu PKS (przy kasach).
Maria Wójcicka Szukamy osób, które pomogą zaopiekować się dziećmi i młodzieżą z Ośrodka dla uchodźców.

Pomoc ma polegać na okresowych spotkaniach z nimi aby pomóc odrabiać im różne lekcje ale przede wszystkim z języka polskiego. Mniejszymi dziećmi będziemy opiekować się jako babcie. Będziemy organizowac różne warsztaty i zajęcia np. z robótkami artystycznymi, tańcami, gotowaniem itd.. Z dziećmi tymi będą przychodzić matki, dla których będziemy organizować również zajęcia jak np. gotowanie, szycie, rozmowy po polsku (bardzo tego potrzebują), itd..
Pomoc tą będziemy realizować we współpracy ze stowarzyszeniem Dialog. Bardzo nam zależy na współpracy z członkami UTW, fachowymi nauczycielami oraz osobami ze znajomością nauk ścisłych, które potrafią przekazywać wiedzę uczniom. Proszę aby osoby zainteresowane zgłaszały się do następujących osób;
Alicja Temler, tel.;  602449142
Anna Gadek, tel.: 602704426
Walentyna Łuksza, tel:502259867
Alicja Adamowicz, tel.: 600687689
Danuta Sajur 

 


Ogłoszenie
Prosimy osoby, które uczęszczają na wykłady fakultatywne o zgłoszenie się do biura celem zapisania się na listę do wręczenia kwiatów.

Lech Wiszowaty


 


Informujemy, że spotkania sekcji "Zabawa modą" odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17:00 w klubie "Miraż" przy ul. Kozłowej 4.
(4.XI-bluzeczki)
kontakt: Ewa Krosnowska tel. 601 254 008

  Sekcja Rekreacji Żeglarskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych wszystkimi formami żeglarstwa na spotkanie, które odbędzie się 12 listopada o godz. 17:00 w klubie "Miraż", ul. Kozłowa 4.  Informuję, że rozszerzamy swoją działalność o:
-żeglarstwo śródlądowe
-żeglarstwo zatokowe
-żeglarstwo morskie
a także o śpiewanie piosenek żeglarskich i turystycznych. Szukam także osoby, która zechce prowadzić grupę zainteresowaną kajakarstwem.
Do Spotkania: Komandor Sekcji -Tadeusz Wondołkowski

  Zapraszam na XXIV Jesienny rajd Pieszy „Szlakami Niepodległości”, który odbędzie się 9 listopada 2019r (sobota). Odjazd PKP – godz. 9:35
Trasa: Czarny Blok - Ratowiec – Klimki – Czarna Białostocka – do przejścia ok. 9km. Powrót 14:30 – 15:30 PKP, PKS lub Voyager Trans
Uwaga! Uczestnicy rajdu płacą za dojazd  do miejsca startu I powrót do Białegostoku we własnym zakresie. Zapisy indywidualnie w biurze PTTK ul Sienkiewicza 53, lub wpłaty na konto bankowe 
nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202
Koszt 15 zł dla członków PTTK i 20 zł dla pozostałych.
Organizatorzy zapewniają:
·         Przewodnictwo na trasach rajdu
·         Ognisko z kiełbaskami (kiełbasa, pieczywo, ketchup, musztarda, herbata)
·         Pamiątkową odznakę
·         Potwierdzenie punktów na odznaki do turystyki kwalifikowanej
·         Nagrody w konkursach

 


 


Uwaga!
Od dnia 05.11.2019r. zmienią się godziny zajęć z malarstwa sekcji "Kolor" i będą się odbywały w godz. od 10.00 do 12.00. Dzień i miejsce spotkań pozostają bez zmian (wtorki, Centrum Aktywności Społecznej, ul. św. Rocha 3, sala 202).

Barbara Toczydłowska *

 
 

 


Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników srebrnego ekranu ogląda film, a potem o nim dyskutuje!
DOWNTON ABBEY
13 listopada 2019, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5

Bilety: 14 zł / normalny, 12 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 10 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie
 bilety.bok.bialystok.pl

Przed filmem zapraszamy na drobny poczęstunek.
Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi Dominik Sołowiej

DOWNTON ABBEY
Kinowa kontynuacja przygód bohaterów znanych całemu światu z małego ekranu! Serial trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyżej w historii oceniony przez krytyków show telewizyjny!

Serial „Downton Abbey” to światowy fenomen. Opowiadał losy rodziny Crawley’ów oraz ich służby na przestrzeni lat, począwszy od przynoszącego wielkie przemiany społeczne przełomu XIX i XX wieku.
Sagę śledzili widzowie w każdym wieku za sprawą genialnie napisanych postaci, znakomitej obsady i pełnej intryg fabuły. Sześć sezonów przyniosło twórcom 3 Złote Globy, 15 Prime Time Emmy Awards, nagrodę specjalną BAFTA oraz 69 nominacji do nagród Emmy, co pozwoliło na ustanowienie swoistego rekordu – stał się najczęściej nominowanym nie-amerykańskim serialem w historii Emmy.


 


KOMUNIKAT
organizujemy Andrzejki w dniu 28.11.2019 r. w klubie "Jubilat" , ul. Głowackiego.
Wstęp 15 zł.-własny koszyczek.
Zapisy w biurze UTW

Kontakt : Janka Jakoniuk tel. 604 990 978 


 


Zapraszamy wszystkich chętnych na wykłady w ramach projektu realizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku przy współpracy z Narodowym Bankiem  Polskim p.t. "Finanse współczesnego seniora 2, warsztaty ze współczesnej bankowości i bezpieczeństwa  finansowego", które odbędą się w dniach 08.11.2019 na temat "Zakupy internetowe - co należy wiedzieć zanim zaczniemy zabawę?" i 15.11.2019 na temat " Co należy zrobić, gdy źle dokonamy przelewu ? - sposoby na rozwiązywanie najczęściej występujących  problemów przy korzystaniu z e-finansów" .

Wykłady będzie prowadził Pan Mariusz Kozłowski w godzinach 10- 11.30 w sali nr 104 w Centrum Aktywności Społecznej ul. Św. Rocha 3 .

Maria Waśkiewicz tel. 695 328 613


 

Zajęcia sekcji "Inspiracje  taneczne' zostają zawieszone do odwołania.
Prowadząca Halina Wiszowata

 


Zapraszamy naszych studentów na pierwsze w tym roku akademickim  spotkanie z piosenką
5 listopada, godz. 15:00, klub "Jubilat" na ul. Głowackiego.

Sekcja PRL (Jadwiga Jaroszyńska-tel. 695 812 869).


 


Zapraszamy na Wielki Koncert Andrzejkowy- "Muzyka cygańska i taniec" w dniu 29 listopada 2019r o godz. 19:00 w Auli WSFiZ, ul. Ciepła 40. 
Bilety dla naszych Seniorów w cenie
40 zł.

  Sekcja ZABAWA MODĄ zaprasza na spotkanie w dniu 28 października (poniedziałek) o godz. 17:00 w Klubie MIRAŻ przy ul. Kozłowej 4, I piętro. Przypominamy o zabraniu ze sobą różnych nakryć głowy i szalików.
Więcej informacji pod tel.601-254-008, Ewa Krosnowska


 Komunikat

Sekcja "Pomocna Dłoń" informuje, że spotkania odbędą się w następujacych terminach:godz. 9:00

18.11.2019r.
25.11.2019r.
02.12.2019r.
09.12.2019r.
Eugenia Hanusiak-Knapik Komunikat

Powstaje nowa sekcja "Zabawa modą".Stylistka i projektantka Helena R.będzie doradzać jak kompletować ubiór,jakie dodatki są modne .Także będzie można uzyskać porady w sprawie przeróbek odzieży zarówno paniom jak i panom.
Chętnych prosimy o kontakt
Ewa Krosnowska tel.601254008


 


KOMUNIKAT

Prezes Polskiego Centrum Ekonomicznego Sp. z o.o zaprasza naszych słuchaczy na szkolenie


z jęz.angielskiego .Planowane śą dwie,grupy: początkująca poziom  A1 i grupa
średniozawansowana  B1 oraz  kurs komputerowy.


Program kursu dostępny w biurze UTW.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy spełnić te dwa warunki odnośnie wieku i wykształcenia. Szkolenie odbywać się będzie w ramach projektu "Zintegrowany program rozwoju kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki" w ramach podziałania 3.2.1 Rozwój kompetencji językowych i TIK oraz wsparcie wybranych form kształcenia zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki" W ramach tego projektu obowiązuje regulamin Rekrutacji i udziału w projekcie, z tym że to my jako firma wypełniamy za Państwa wszystkie formalności.

W pierwszym etapie będziemy potrzebować od Państwa danych (wzór w załączeniu) aby móc złożyć za Państwa dokumenty w celu pozyskania Bonu na szkolenie. Jeśli Bon zostanie przyznany dla konkretnego uczestnika, wówczas zostaje podpisana umowa o przyznanie Bonu pomiędzy operatorem (Prezydent Miasta Białegostoku) a uczestnikiem.

Kurs jest dla Państwa całkowicie BEZPŁATNY.

 W trakcie odbywania szkolenia uczestnicy będą podpisywać listę obecności na zajęciach.

 Chętne osoby wypełniają formularz rekrutacyjny, CV (należy podpisać) i przekazują go Pani a później komplet dokumentów należy dostarczyć do firmy.

 W razie jakichkolwiek wątpliwości, jesteśmy gotowi zorganizować spotkanie, na którym odpowiemy na każde Państwa pytanie.

 Z wyrazami szacunku

 Rafał Gardocki

 Prezes Polskiego Centrum Ekonomicznego Sp. z o.o 


UWAGA Termin zapisów przedłużono do 30 września Zapraszamy .Zapisy w poniedziałek 23.09,wtorek 24.09 i czwartek 26.09 i 30.09 w biurze w godzinach 9-14

Zapisy w biurze UTW do 17 września

 

 

 

 

 

  Serdecznie zapraszam na kursy  komputerowe i smartfonów na poziomie podstawowym i rozszerzonym w miesiącach od lipca do  końca grudnia. 1 kurs  trwa 3 tygodnie, czyli 2 x w tygodniu po 1,5 godziny lekcyjnej i odbywa się w lokalu "Kreatywnego Podlasia" ul. Branickiego 15. Kursy prowadzi P. Mariusz Kozłowski.

Wszelkie informacje i zapisy u Marii Waśkiewicz tel.  695 328 613
 


 HELENA  ŁUKASZEWICZ/tel. kontaktowy 510 319 536/   zaprasza na naukę języka  ANGIELSKIEGO

/ kurs KONWERSACYJNY/  od 7 października 2019 r.

Na I  ZAJĘCIE w grupie  POCZĄTKUJĄCEJ  zapraszam 8 października /we wtorek/ o godz.12.30.

W pozostałych grupach zajęcia będą  się odbywały zgodnie z rozkładem z zeszłego roku.

Adres:       ul. Ciepła 40   sala 203 A  /II piętro/

                Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania Zapraszamy wszystkich chętnych do nowej sekcji gry w tenisa ziemnego. Powstanie sekcji zależne jest od ilości osób zainteresowanych.

Kontakt: Elżbieta Mulewska tel. 519 761 966


 


 

Boisz się e-bankowości ? Przyjdź na zajęcia, przełam się

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku, przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt „Finanse Współczesnego Seniora: warsztaty ze współczesnej bankowości i bezpieczeństwa finansowego”, który przybliżyć ma podlaskim seniorom zasady współczesnej bankowości. W ramach zajęć poruszona zostanie tematyka obrotu bezgotówkowego, działanie i możliwości jakie daje konto internetowe, karty płatnicze, a także zasad bezpieczeństwa przy ich korzystaniu. Dodatkowo, przygotowane zostaną (w formie wykładów) tematy związane z zagrożeniami, które mogą spotkać osoby starsze – jak na przykład wyłudzenia – zarówno w świecie realnym np. na wnuczka, jak i wirtualnym np. przy korzystaniu z Internetu. Do tej pory w ramach zajęć projekt wsparł już środowisko seniorskie z Białegostoku, Łap i Hajnówki. Przed nami jeszcze Łomża, Sokółka, Bielsk Podlaski i Wasilków. Wszelkie szczegóły dotyczące zajęć jak i zapisy odbywają się bezpośrednio w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Białymstoku, przy ul. Zamenhofa 15, poprzez kontakt mailowy: utw@uwb.edu.pl, lub telefoniczny – 517 448 756 (Mariusz Kozłowski). Serdecznie zapraszamy do udziału osoby w wieku 55+ z wyżej wymienionych terenów.


Maria Waśkiewicz-tel. 695 328 613 Mamy w ofercie następujące koncerty:

 

- DUŻA SCENA , ul. Odeska 1 -od 02.11-22.12.2019
Upiór w operze-przedsprzedaż biletów w cenie 75zł 

Romana Klemensowicz, tel. 534 690 457 Informujemy, że obchody 25-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku wsparły następujące Firmy z Podlasia:

Cukiernia Kryszeń S.C. Michał i Jacek Kryszeń, która ufundowała tort jubileuszowy

Firma „KABO”, która dostarczyła wyroby wędliniarskie na poczęstunek w czasie przeglądu zespołów artystycznych seniorów, który odbył się 10.04.2019r. w siedzibie WOAK „SPODKI” w Białymstoku oraz na poczęstunek w czasie konferencji, która miała miejsce 08.05.2019r. w Auli I Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej

Firma „Dary Natury”, która dostarczyła swoje produkty na poczęstunek w czasie przeglądu zespołów artystycznych seniorów, który odbył się 10.04.2019r. w siedzibie WOAK „SPODKI” w Białymstoku oraz na poczęstunek w czasie konferencji, która miała miejsce 08.05.2019r. w Auli I Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej

Firma UNIBEP S.A. – finansowo. Informujemy ,że  obchody naszych uroczystości jubileuszowych 25-lecie UTW zostały objęte Honorowymi Patronatami:

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Podlaskiego,
Patronat Honorowy Wojewody Podlaskiego
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Białystok

 Współorganizatorem uroczystości jubileuszowych jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

 Sekcje artystyczne UTW proszą o zgłaszanie się osób zainteresowanych obsługą techniczną sprzętu nagłaśniającego -stanowisko "reżysera dźwięku"
tel. kontaktowy-biuro UTW 85 745-71-08

  Informujemy, że Prezes UTW przyjmuje interesantów w:
poniedziałki w godz. 10:00-13:00
czwartki w godz. 10:30-12:00

Biuro UTW Informacja sekcji "Pomocna dłoń"
 Ponieważ bywają telefony z pytaniem a czasem wręcz z żądaniem  całodobowej opieki nad chorymi paliatywnymi chcę podkreślić, że członkowie sekcji "Pomocna dłoń" nie wykonują czynności pielęgnacyjnych chorych paliatywnych, bo są do tego inne służby, członkowie sekcji mogą pokierować, poinformować, pomóc załatwić opiekę, zwłaszcza jak jest to osoba samotna. Służyć radą i wsparciem psychicznym. Pomóc w drobnych czynnościach.
Koordynator Halina Wiszowata


 


Aktualizacja danych w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o konieczności aktualizacji danych, w przypadku zmiany nazwiska, adresu zamieszkania lub adresu do korespondencji przez osoby pobierające świadczenia lub upoważnione do ich odbioru.W najbliższym czasie ZUS rozpocznie wysyłanie:
·        informacji PIT-40 do wszystkich osób pobierających świadczenia (w tym emerytów i rencistów),
·        decyzje o waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych
Dlatego jeżeli nasze dane osobowe lub adresowe uległy zmianie należy jak najszybciej powiadomić o tym ZUS, aby informacje te dotarły do nas bez zbędnej zwłoki.
Źródło: Informacja Prasowa ZUS z 17 stycznia 2019 r., przesłana przez Katarzynę Krupicką – Regionalnego Rzecznika Prasowego ZUS województwa podlaskiego.

Maria Beręsewicz K O M U N I K A T

Zarząd UTW informuje, że zgodnie z § 16 pkt. 1 b Statutu wykluczymy z członkostwa słuchaczy zalegających z płatnością składek przez okres dwóch semestrów.
Prosimy o bieżące regulowanie składek członkowskich.
Przypominamy również, że słuchacze korzystający z jakiejkolwiek formy zajęć organizowanych przez UTW muszą mieć opłaconą składkę  członkowską.
  Terminy platności składek członkowskich:
 -   I semestr - w terminie do 15 listopada
-   II semestr - w terminie do 15 marca

 Zarząd UTW  


 


Jak można sobie podwyższyć emeryturę

 

Ponowne przeliczenie emerytury może zwiększyć świadczenie. Przeliczeniu mogą podlegać wszystkie emerytury (wcześniejsze, przyznane w wieku powszechnym, emerytury częściowe i pomostowe). Zarówno osoby, które przechodziły na emeryturę na starych jak i na nowych zasadach mogą złożyć wniosek o przeliczenie, ale tylko wtedy kiedy jest ku temu podstawa, np.: dodatkowy staż pracy, dodatkowe zarobki, które uzyskaliśmy przed lub po przyznaniu emerytury.

Warunki przeliczenia emerytury:

·        doliczenie okresów przepracowanych przed przyznaniem emerytury - gdy odnaleziono dokumenty potwierdzające zatrudnienie w okresie nie uwzględnionym przy obliczeniu świadczenia,

·        doliczenie okresów przepracowanych po przyznaniu emerytury,

·        przeliczenie podstawy wymiaru, z uwzględnieniem zarobków uzyskanych przed, jak i po przyznaniu emerytury, czyli zastąpienie tzw. kwot zerowych zarobkami stanowiącymi w danym okresie minimalne wynagrodzenie. Z tego przeliczenia mogą skorzystać osoby, które przed 2009r. miały prawo do emerytury, lecz nie mogły udokumentować wysokości zarobków z umowy o pracę,

·        jeśli przy ubieganiu się o emeryturę ubezpieczony nie dysponował dokumentami potwierdzającymi wysokość najlepszych zarobków, a teraz jest w ich posiadaniu, ZUS przeliczy podstawę wymiaru z uwzględnieniem tych zarobków pod warunkiem, że nowo ustalony wskaźnik wysokości podstawy wymiaru będzie wyższy od dotychczasowego,

·        ponowny wniosek o przeliczenie kapitału początkowego dla  osób przebywających na urlopach wychowawczych przed 1999r. i absolwentów studiów wyższych.

 

Kiedy możemy złożyć wniosek o ponowne przeliczenie:

·        zamiana emerytury wcześniejszej na emeryturę powszechną w związku z osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego w przypadku pracujących emerytów mających „stare emerytury” po zakończeniu kwartału kalendarzowego, a

·        w przypadku pracujących emerytów mających „nowe emerytury” nie wcześniej niż po upływie roku kalendarzowego lub po ustaniu ubezpieczeń emerytalnego i rentowego,

·        w pozostałych przypadkach w dowolnym czasie, a świadczenie zostanie przeliczone od początku miesiąca w którym złożymy wniosek.

Należy pamiętać, że jeśli nowe przeliczenie okaże się mniej korzystne od poprzedniego, ZUS będzie wypłacał w wysokości dotychczasowej, korzystniejszej, nie obniży świadczenia.

 

Źródło: Informacja prasowa ZUS z 5.04.2018

Maria Beręsewicz

UTW

 

 Nowopowstała sekcja Podlaskie Muzeum Szkoly przy UTW w Białymstoku ogłasza nabór dla wszystkich chętnych interesujących się szkolnictwem naszego miasta i regionu. Zapraszamy do uczestnictwa w pracach naszej sekcji, które w pierwszej kolejności zmierzają do opracowania wstępnego projektu "Muzeum Szkoły".
Koordynator sekcji - Stanisław Puchała
Zgłoszenia należy kierować na adresy:
- pocztowy: sekretariat UTW 15-435 Białystok, ul. Zamenhofa 15, z dopiskiem sekcja muzeum szkoły
- pocztą elektroniczną: utw@uwb.edu.pl
- koordynator sekcji stanislaw.puchala@gmail.com
- telefoniczny-sekretariat UTW 85 745 71 08
- koordynator sekcji -797923426


 

  KOMUNIKAT 

 Uprzejmie prosimy wszystkich słuchaczy o wpłatę składki członkowskiej przelewem na konto UTW, ul. Zamenhofa 15, 15-435 Białystok, nr. konta: 91 1020 1332 0000 1902 0289 5506 w PKO BP S.A. Oddział w Białymstoku.

Wpłaty gotówkowe   od dnia 1 października 2018 r.  będą przyjmowane  w poniedziałki w godz. 09:00 – 13:00.
Serdecznie dziękujemy.

 Zarząd UTW

 

 


 


Organizuję grupę estradową i zapraszam wszystkich chętnych do współpracy. Mile widziana umiejętność gry na instrumencie.
Kontakt tel.  604 219 611  - Zdzisław Kulikowski.

 
 
 


 Zaproszenie do pracy w redakcji
Sekcja redakcyjna UTW serdecznie zaprasza do wspólnej pracy. Potrzebne są osoby nie tylko  uzdolnione literacko, ale także słuchacze ze znajomością obsługi komputera, z plastycznymi  umiejętnościami, a nawet takie, które zwyczajnie pomogą przy składaniu numeru. Gorąco  zachęcamy i czekamy na zgłoszenia. Nasze redakcyjne zebrania odbywają się w każdą środę 

 o godz. 9.30 w biurze UTW.
KOMUNIKAT

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich działa linia telefoniczna dla obywateli,którzy chcą uzyskać informacje  lub złozyć skargę.

Pracownicy Infolinii udzielają informacji o przysługujących obywatelom prawach oraz wskazują możliwe sposoby postępowania.
BEZPŁATNA INFOLINIA  800 676 676  połączenie jest bezpłatne  z telefonów stacjonarnych   i telefonów komórkowych należących Orange,Play,Plus,T-mobile


 W A Ż N E !!!

Wszystkie sekcje zainteresowane pozyskiwaniem dofinansowania swojej działalności znajdą informację o ogłaszanych projektach z dotacją m.in. na podanych niżej stronach. O przystąpieniu do opracowania projektu należy powiadomić Zarząd UTW celem uzyskania akceptacji.
1)www.pozytek.gov.pl, Departament Pożytku Publicznego
2) www.efs.gov.pl - Europejski Fundusz Społeczny - realizuje Program Kapitał Ludzki
3) www.funduszeeuropejski.gov.pl
4) www.mpips.gov.pl - Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
5) www.kapitalludzki.gov.pl - Europejski Fundusz Społeczny w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej
6) www.podlaskiedotacje.pl - Regionalny Program Operacyjny Woj. Podlaskiego
7) www.wrotapodlasia.pl - Urząd Marszałkowski
                                                                                              

  Zarząd UTW


ZMIANY DANYCH CZŁONKÓW

Prosimy wszystkich, których dane zmieniły się o zgłaszanie tego do biura UTW. Często nie możemy skontaktować się, bo nr telefonu jest nieaktualny.
Biuro UTW jest czynne w poniedziałki 9.00 – 13.00 i we
czwartki 12.00 – 15.00


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.