Komunikaty Strona główna / Komunikaty / UTW 

 


UWAGA KONKURS DLA NAS

Poniżej link do podstrony konkursowej, który również prosiłabym umieścić w wersji aktywnej.

 

https://modelowaniesluchu.pl/konkurs/ 


Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncerty plenerowe w ramach cyklu  Lato w mieście! W tym roku koncerty zmieniają swoją lokalizację – muzyki będzie można posłuchać w pawilonie włoskim pałacu Branickich.

 

Zapraszamy na koncerty:

 

 

Klasyka w pawilonie włoskim - koncert muzyki klasycznej

31 lipca 2022, godz. 18:00

pawilon włoski pałacu Branickich, ul. Kilińskiego 1

wstęp wolny

 

Arek Czernysz Trio

7 sierpnia 2022, godz. 18:00

pawilon włoski pałacu Branickich, ul. Kilińskiego 1

wstęp wolny

więcej informacji - https://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/lato-w-miescie-arek-czernysz-trio/


 


Informujemy,że zajęcia z projektu Finanse Współczesnego Seniora 4    odbywać się będą w m-cu lipcu 2022 w następujących terminach:


I. Grupa podstawowa 9.30 - 11.30 i
Grupa Rozszerzona: 11.45 - 13.45
07.07, 0711, 07.13, 07.18, 07.20, 07.25, 07.27, 
II. Grupa podstawowa 9.30 - 11.30
07.08, 07.12, 07.14, 07.19, 07.21, 07.26, 07.28

 


 

Składam serdeczne gratulacje wszystkim zespołom reprezentującym nasz Uniwersytet na Ogólnopolskiej Senioradzie w Bydgoszczy..A szczególnie zespołowi "Sare Roma za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii "Tańce" i zespołowi "O uśmiech seniora",który zdobył wyróżnienie w kategorii "Muzyka".Oba zespoły zostały nagrodzone.
Dziękuję Jagodzie Łuckiewicz za przekazanie mi tej informacji.
Maria Szulga- Prezes UTW


 
 

 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku, przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt „Finanse Współczesnego Seniora 4: warsztaty praktyczne z wykorzystania współczesnej bankowości”, który przybliżyć osobom w wieku 55+ zasady działania współczesnej bankowości, e-finansów, e-usług, praktycznego zastosowania Profilu Zaufanego, czy też obsługi komputera i smartfona. Wspomnimy również o kwestiach cyberbezpieczeństwa, jak i potencjalnymi wymuszeniom i pułapkom związanym z cyfrowym światem. Projekt jest bezpłatny i  realizowany będzie od czerwca do listopada 2022 roku na terenie Białegostoku – w Sali szkoleniowej przy ul. Sienkiewicza 5 (budynek ENGLISH COLOURS).

Jeśli interesują Państwa powyższe zagadnienia, to zapraszamy na spotkanie otwarte projektu „Współczesny Senior” na temat e-bankowości, e-usług i wykorzystania Internetu w praktyce.

          Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisu na zajęcia pod adresem e-mail seniorkautw@gmail.com lub  tel.Mariusz Kozłowski 517 448 756 ,
Maria Szulga  tel.513 374 173 

 Komunikat

Zarząd UTW informuje , że przerwa wakacyjna w sekcjach , które mają zajęcia w salach CAS przy ul. Św Rocha 3 trwa od 1.07.2022r do 31.08.2022r.

Wznowienie zajęć będzie prowadzone w salach i godzinach dotychczas użytkowanych.

Joanna Naumowicz

 Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie online pt. Letnia Akademia Seniora.

Spotkania poprowadzą Eksperci PZU Zdrowie.

W trakcie spotkań na żywo będziemy rozmawiać o tematach zdrowotnych ważnych dla osób w dojrzałym wieku.

 

Spotykamy się w każdą wakacyjną środę o godzinie 10:00

 

 

Aby wziąć udział, wystarczy kliknąć w link i zapisać się na zajęcia: https://abcsenior.com/akademialetnia/

 

 Program webinarów Leniej Akademii Seniora:

 Data 20.07.2022, godz. 10:00

Temat: Zdrowie zaczyna się w kuchni – jak dieta wspiera dobrą kondycję?

Ekspert: mgr Sandra Ataniel, dietetyk Wszystkie informacje o koncertach muzycznych ,które odbywają się w Akademii Muzycznej i są na nie zapraszani nasi  słuchacze dzięki życzliwości Pani Małgorzaty Bielickiej znajdują się w zakładce Białystok i okolice.Najnowszy koncert 21 czerwca. Drodzy Przyjaciele.

Mój siostrzeniec Łukasz miał w styczniu zator płucny. Lekarze przywrócili go do życia, ale teraz niezbędna jest specjalistyczna, wielokierunkowa rehabilitacja. Niestety, wiąże się to z dużymi kosztami. Stąd moja gorąca prośba o pomoc.

Fundacja Sedeka utworzyła subkonto dla Łukasza, na które można wpłacać pieniądze. Liczy się każda wpłata.

Adres strony: https://sedeka.pl/opp/ciuchnicki-lukasz

W imieniu Łukasza z góry serdecznie dziękuję za każde wsparcie.

Bożenna Krzesak-Mucha


add


 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku, przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt „Finanse Współczesnego Seniora 4: warsztaty praktyczne z wykorzystania współczesnej bankowości”, który przybliżyć osobom w wieku 55+ zasady działania współczesnej bankowości, e-finansów, e-usług, praktycznego zastosowania Profilu Zaufanego, czy też obsługi komputera i smartfona. Wspomnimy również o kwestiach cyberbezpieczeństwa, jak i potencjalnymi wymuszeniom i pułapkom związanym z cyfrowym światem. Projekt jest bezpłatny i  realizowany będzie od czerwca do listopada 2022 roku na terenie Białegostoku – w Sali szkoleniowej przy ul. Sienkiewicza 5 (budynek ENGLISH COLOURS).

W ramach tegorocznej edycji warsztaty podzielone zostaną na dwa moduły – podstawowy i rozszerzony. Warsztaty podstawowe poruszą tematykę związaną z obrotem bezgotówkowym, działaniem i możliwości, jakie daje konto internetowe, kartami płatniczymi, a także zasadami bezpiecznego korzystania z e-usług finansowych. W grupie rozszerzonej skupimy się na tematyce korzystania z e-usług np. zakupów w Internecie, korzystania z aplikacji mobilnych w tym bankowej, płatność mobilna. W obu grupach poruszone zostaną tematy cyberbezpieczeństwa, jak i możliwości, jakie daje Profil Zaufany. Zajęcia odbywać się będą na w formie warsztatów grupowych. Nasz projekt kierujemy do wszystkich osób w wieku 55+ – nie jest koniecznie wymagane bycie słuchaczem UTW. W ramach jednej grupy przewidziane jest 6 zajęć w po 2 godziny każde. Zajęcia grupowe odbywać się będą od środy do czwartku w godzinach 10.00 – 14.00. Sprzęt do zajęć zostanie zapewniony przez organizatora (można jednak dla wygody pracować na swoim).

Wszelkie szczegóły dotyczące zajęć jak i zapisy odbywają się bezpośrednio w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Białymstoku, przy ul. Zamenhofa 15, poprzez kontakt mailowy: utw@uwb.edu.pl, lub seniorkautw@gmail .com ,telefoniczny – 517 448 756 (Mariusz Kozłowski).   


Zapraszam na turnus rehabilitacyjny                               REZERWA
do miejscowości Chłopy ( 6 km od Mielna, 25 km od Koszalina, 30 km od Kołobrzegu ) w OW-R "Ledan"  w terminie 03.09 - 17.09.2022 ( 15 dni) -25 m od plaży - własne wejście. Cena 2.200 zł pokoje typu komfort - duży telewizor, lodówka, balkon z widokiem na morze, cena 2.000 zł pokoje bez balkonów, bez lodówek,  dopłata do pokoju 1-osobowego 25% .
Wyżywienie 3 x dziennie- śniadania i kolacje bufet szwedzki, obiady serwowane . W cenie 20 zabiegów leczniczych m.in. rehabilitacja fizykalna, hydroterapia, okłady fango ,laseroterapia magnetoterapia, masaże klasyczne, siłownia, konsultacja lekarska , program animacyjno - rozrywkowy. Ośrodek przyjmuje osoby z dofinansowaniem z PFRON.  Sprzedaż miejsc w biurze UTW od czwartku 27.01.2022 w godz. 10.00-13.00, w poniedziałki od  09.00 -13.00 tylko i wyłącznie pokojami (pokoje 2-osobowe). Wpłata zaliczki na  podane przeze mnie konto w określonym terminie. W przypadku braku wpłaty w danym terminie osoba  zostaje wykreślona z listy uczestników . Przy zapisie proszę o okazanie legitymacji z opłaconymi na bieżąco składkami.
Bliższe informacje Maria Waśkiewicz
tel. 695 328 613


 


Wszystkich miłośników ziołolecznictwa, medycyny naturalnej, zdrowego trybu życia oraz aktywnego wypoczynku
zapraszamy w każdą środę o godz. 17:30 na nasze spotkania do Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku
przy ul. Świętego Rocha 3. sala nr 2 (Parter).  Wstęp wolny. 
Bieżące informacje dot. naszych działań zamieszczamy na naszej stronie: https://www.facebook.com/groups/2862549787298859
Nasze spotkania i warsztaty odbywają się również na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Jurowcach gdzie prowadzimy dwie Zagrody Ziołowe. 
Wszelkie informacje pod numerem tel. 579 165 263
Gorąco zapraszam i pozdrawiam:
Jerzy Tokajuk
Prezes Stowarzyszenia "Pro sanus"

 


 


 


  Zgodnie z decyzją Zarządu UTW na podstawie Statutu &17 pkt.1b  na dzień 31.12.2021 zostali wykreśleni słuchacze , którzy mieli nieopłacone trzy ostatnie semestry, czyli semestr I 2020/2021,semestr II 2020/2021 oraz semestr I 2021/2022.

                                                                                                             Zarząd UTW


  


Zapraszam  na naukę  jęz. angielskiego  do grupy  początkującej

w poniedziałki  i czwartki  o godz. 9.30.
Adres:  Wyższa  Szkoła Finansów i Zarządzania  ul. Ciepła 40
            Budynek B  sala  116/1   I piętro  /wejście od Jagienki/
 
Helena Łukaszewicz  /tel. 510 319 536/

 


KOMUNIKAT 

 Uprzejmie prosimy wszystkich słuchaczy o wpłatę składki członkowskiej przelewem na konto UTW, ul. Zamenhofa 15, 15-435 Białystok, nr. konta: 91 1020 1332 0000 1902 0289 5506 w PKO BP S.A. Oddział w Białymstoku.


Serdecznie dziękujemy.

 Zarząd UTW

 


 


KOMUNIKAT-  bardzo ważne

 

W związku z licznymi zaległościami w opłatach członkowskich informujemy, że osoby mające nieopłacone dwa lub więcej semestrów zostaną skreślone z listy słuchaczy zgodnie ze statutem  pafagraf 17, pkt.1b. Brak zajęć w  okresie  pandemii nie zwalnia z opłat członkowskich. Wszystkich chcących nadal uczestniczyć w zajęciach UTW prosimy o niezwłoczne uzupełnienie opłat (do 15. 05 2022r.)

 

Zarząd UTW


 


Drodzy Słuchacze


Bardzo dziękujemy wszystkim słuchaczom za wpłacone składkiDzięki Wam  nasz Uniwersytet ma szansę przetrwać ten trudny czas.
Jesteśmy Organizacją Pozarządową i musimy sami  się utrzymywać.  Wszystkie opłaty regulujemy z otrzymanych składek.
Płacimy dla UwB czynsz za użyczony nam  lokal i opłaty z tym związane. Musimy prowadzić księgowość i biuro i mimo ograniczenia płac do minimum trzymamy się blisko zera.
Jest nam bardzo przykro, że z powodu pandemii nie możemy prowadzić regularnych zajęć.
Mam nadzieję, że tak jak po zimie przychodzi wiosna tak i te trudne dla nas czasy niebawem się skończą i nasza działalność rozkwitnie znowu.
Maria Szulga – Prezes


 


  Informujemy, że Prezes UTW przyjmuje interesantów w:
poniedziałki w godz. 10:00-13:00
 

Biuro UTW KOMUNIKAT 

 Uprzejmie prosimy wszystkich słuchaczy o wpłatę składki członkowskiej przelewem na konto UTW, ul. Zamenhofa 15, 15-435 Białystok, nr. konta: 91 1020 1332 0000 1902 0289 5506 w PKO BP S.A. Oddział w Białymstoku.

Wpłaty gotówkowe   od dnia 1 października 2018 r.  będą przyjmowane  w poniedziałki w godz. 09:00 – 13:00.
Serdecznie dziękujemy.

 Zarząd UTW

 

 KOMUNIKAT

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich działa linia telefoniczna dla obywateli,którzy chcą uzyskać informacje  lub złozyć skargę.

Pracownicy Infolinii udzielają informacji o przysługujących obywatelom prawach oraz wskazują możliwe sposoby postępowania.
BEZPŁATNA INFOLINIA  800 676 676  połączenie jest bezpłatne  z telefonów stacjonarnych   i telefonów komórkowych należących Orange,Play,Plus,T-mobile


ZMIANY DANYCH CZŁONKÓW

Prosimy wszystkich, których dane zmieniły się o zgłaszanie tego do biura UTW. Często nie możemy skontaktować się, bo nr telefonu jest nieaktualny.
Biuro UTW jest czynne w poniedziałki 9.00 – 13.00 i we
czwartki 10.00 – 13.00


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.