Kronika Strona główna / Kronika / III kwartał 2021 


 29 osób -młodzieży uniwersyteckiej (UTW Białystok) dnia 28 sierpnia br. wyjechało na wczasy rehabilitacyjne do Ustki . Zakwaterowano nas w „Hotelu Ustka „ położonym nad samym brzegiem morza, otoczonym lasem porośniętym czarną sosną , której olejki eteryczne mają ogromny wpływ na poprawę odporności. Podróż autokarem ze Słupska odbyła się w strugach deszczu , natomiast Ustka powitała nas ładną pogodą. Pozwoliło to nam po kolacji przywitać się z morzem. Kolejny dzień też był pogodny, ale musieliśmy odbyć wizytę u lekarza , który przydzielił nam zabiegi  potrzebne do poprawy zdrowia. Kierownictwo Ośrodka zadbało o bogaty program kulturalno - rozrywkowy, jak wycieczki piesze i ciuchcią po Ustce z przewodnikiem, wycieczka rowerowa , spacer  Nordic Walking  z instruktorem, rejs statkiem  „Sun Star”, , wycieczka do  „Bunkrów Bluchera”, wycieczka do  Słowiańskiego Parku  Narodowego. Przygotowano dwa wieczory taneczne przy muzyce zespołu muzycznego  „Baltic Band” z lampką wina i smacznym ciastkiem, w kawiarni na nasze życzenie przy muzyce mechanicznej  spotykaliśmy się na tańcach. Szefowa naszej grupy Halinka Wiszowata prowadziła poranną gimnastykę , abyśmy mieli siły na grupowe wycieczki do Wydm Orzechowskich, zbierania grzybów , wycieczki do Słupska . Pogoda nam sprzyjała na wędrówki brzegiem morza i korzystania z kąpieli słonecznych. 29 osób zintegrowało się w czasie wspólnych gier integracyjnych prowadzonych  przez Halinkę. Dyrekcja Ośrodka zaskoczyła nas i uczestników wieczoru tanecznego ,(we wtorek ) kiedy jedna z naszych koleżanek  Joanna miała urodziny. Powitano ją laurką z życzeniami i butelką szampana. Uczestnicy wieczoru odśpiewali 100  lat i wznieśli toast za jubilatkę. Pobyt nasz jest udany  sprzyja pogoda, humory i dobra atmosfera. Przy muzyce mechanicznej bawiliśmy się przy ognisku z grila były kiełbaski i kaszanka. Halinka organizowała spotkania wieczorne ze śpiewem.W kawiarni  odbył się koncert „ Z muzyką przez świat”. Pobyt nasz  w Ustce wspominać będziemy długo. Dziękujemy Halince za organizację wyjazdu i troskę o nas oraz za gimnastykę.
Notatkę spisała
Helena Kurza , zdjęcia Zosia Stanisławska Grupa studentów naszego uniwersytetu/48 osób/ wypoczywa nad Bałtykiem w miejscowości Jarosławiec w pensjonacie Resort Holiday Home-Centrum Opieki i Rehabilitacji.

 Mimo ,że przywitał nas pierwszego dnia najprawdziwszy sztorm nadbrzeżny pogoda dopisuje.  Oprócz regularnych spacerów mamy zabiegi rehabilitacyjne na sprzęcie  bardzo nowoczesnym często niedostępnym w  poradniach NFZ m.in. urządzenie SIS /Super Indukcyjna Stymulacja/.Koszt jednego zabiegu przy zakupie 70 zł/. My mamy wliczone w koszt wczasów.  Każdy otrzymał w pakiecie 30 różnych zabiegów w tym 2 masaże. Z ciekawszych zabiegów to fale radiowe, fala uderzeniowa ,laser wysokoenergetyczny i inne. Chętni korzystają też z sauny i Jaccuzzi .
Organizatorka Maria Waśkiewicz dwoi się i troi aby wszyscy byli zadowoleni. Była wyprawa do Muzeum Bursztynu oraz do Krainy Motyli i Papug z kontrolowanym klimatem ,gdzie odwiedzający mogą podziwiać egzotyczne gatunki. Chętni korzystali z gimnastyki porannej.za nami trzy wieczorki taneczne i wspólne grillowanie na posesji ośrodka.
Obchodziliśmy też hucznie 70 urodziny jednej ze studentek-Tamary. Gienia uplotła piękny wianek , mąż Tamary zamówił kilkukilogramowy tort i szampana dla wszystkich. Danusia Ignasiuk ułożyła i odśpiewała okolicznościową piosenkę. Wszyscy bawili się znakomicie .  Mimo deszczowej prognozy słoneczko często wygląda za chmur. 
Relacje w wielkim skrócie zdała Maria Szulga
Zdjęcia :
Maria Szulga ,Danka Ignasiak i Jan Surmacz,Wala Kędra
więcej zdjęć na facebooku UTW
 "Ławeczka na uboczu" - taki tytuł nosi tomik wierszy Janiny Jakoniuk - bohaterki kolejnego filmu zrealizowanego w ramach projektu "Literatura. Ludzie. Białystok". Reportaż powstał dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Miasta Białegostoku.


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.