Realizowane projekty Strona główna / Realizowane projekty / Krajowe / MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA  

 


ROK 2009

Wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego  do wydawnictwa " ALMANACH "  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku pod nazwą    " NASZE PASJE LITERACKIE I HISTORYCZNE" 

- kwota dofinansowania - 4.000,- 

Almanach wydano z okazji XV - lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku
 

ROK 2008

1/   PROJEKT "WYJDŹ Z DOMU - NIE BĄDŹ SAM"

Od miesiąca marca do listopada 2008 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku realizował projekt  z zakresu pomocy społecznej pn.„WYJDŹ Z DOMU - NIE BĄDŹ SAM” dotowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku. Projekt hasłowo był nazwany Nordic walking – marsze nordyckie - chodzenie z wykorzystaniem kijków. W ramach zadania zakupiliśmy 60par kijów teleskopowych, zorganizowaliśmy w Sochoniach i Supraślu szkolenia z techniki chodzenia dla 60 słuchaczy naszego UTW a słuchaczka Maria Wójcicka ukończyła w Warszawie kurs z zakresu „Nordic walking” uzyskując uprawnienia do prowadzenia dalszych szkoleń oraz zajęć. Kije zakupiliśmy w miesiącu maju i od tego czasu nasi słuchacze wędrują z nimi po urokliwych zakątkach naszego miasta i regionu.
2/ " POZNAJMY SIĘ"

Projekt „Poznajmy się” - Integracja Uniwersytetów Trzeciego Wieku:  Białystok – Suwałki – Augustów " zrealizowany w ramach umowy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku, kwota dofinansowania 6.000,-
W ramach projektu odbyła się w dniach 9-10-11 czerwca 2008r. 3 dniowa wycieczka integracyjna.
W programie:
1 dzień – piesza wędrówka ścieżką „Suchary” po Wigierskim Parku Narodowym, zwiedzanie Klasztoru Kamedułów na Wigrach oraz spotkanie ze słuchaczami UTW w Suwałkach przy ognisku.
2 dzień – zwiedzanie Smolnik, Stańczyków, Góry Cisowej a wieczorem Suwałk pod przewodnictwem turystycznym członków UTW w Suwałkach.
3 dzień – wyjazd do Augustowa i rejs statkiem po jeziorach, spotkanie integracyjne ze słuchaczami UTW Augustów, wspólny spacer po Studziennicznej i ognisko w gospodarstwie agroturystycznym nad Rospudą. 

 


Rok 2006

Dofinansowanie  do zadania "Wczasy rekreacyjno - rehabilitacyjne na ogrodach działkowych w Białymstoku seniorów UTW"  - kwota dofinansowania   10.094,-


 

Rok 2005
Dofinansowanie do zadania „ Pogodna jesień życia – wczasy rehabilitacyjne „pod jabłonką” w ogrodach działkowych w Białymstoku "  - kwota dofinansowana   8.500,-

 


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.