Realizowane projekty Strona główna / Realizowane projekty / Krajowe / Finanse współczesnego seniora 


 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku, realizuje projekt „Finanse Współczesnego Seniora 5: warsztaty praktyczne z wykorzystania współczesnej bankowości”, który ma przybliżyć osobom w wieku 55+ zasady działania współczesnej bankowości, e-finansów, e-usług oraz praktycznego zastosowania Profilu Zaufanego. Wspomnimy również o kwestiach cyberbezpieczeństwa jak i potencjalnymi wymuszeniom i pułapkom związanym z cyfrowym światem. Projekt realizowany będzie od października do grudnia 2023 roku na terenie Białegostoku – w Sali szkoleniowej przy ul. Sienkiewicza 5 (budynek ENGLISH COLOURS).

W ramach tegorocznej edycji warsztaty podzielone zostaną na dwa moduły – podstawowy i rozszerzony. Warsztaty podstawowe poruszą tematykę związaną z obrotem bezgotówkowym, działaniem i możliwościami jakie daje konto internetowe, kartami płatniczymi, a także zasadami bezpiecznego korzystania z e-usług finansowych. W grupie rozszerzonej skupimy się na praktycznym wykorzystaniu e-usług np. zakupami w Internecie, korzystaniu z aplikacji mobilnych w tym bankowej, płatnościami mobilnymi. W obu grupach poruszone zostaną tematy cyberbezpieczeństwa, jak i możliwości, jakie daje Profil Zaufany. Zajęcia odbywać się będą na w formie warsztatów grupowych. Nasz projekt kierujemy do wszystkich osób w wieku 55+, nie jest wymagane członkostwo w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W ramach jednej grupy przewidzianych jest 7 spotkań po 2 godziny. Zajęcia grupowe odbywać się będą w środy i czwartki w godzinach 9.00 – 13.00. Dodatkowo we wtorki i czwartki, w godzinach 10.00 – 13.00, w siedzibie UTW będzie działać otwarte biuro wsparcia cyfrowego dla seniorów – będziemy w nim odpowiadać na wszelkie pytania związane z e-usługami, pomożemy w wysłaniu maila, pisaniu pism i innych podobnych kwestiach.

Szczegóły dotyczące zajęć oraz zapisy odbywają się bezpośrednio w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Białymstoku przy ul. Zamenhofa 15, kontakt mailowy: seniorkautw@uwb.edu.pl oraz telefonicznie – nr 513 374173 Maria Szulga
tel. 517 448 756 (Mariusz Kozłowski) lub nr tel. 888 854 728 (Biuro UTW ).

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej


  


Ruszyła V edycja projektu finansowana  przez NBP "Finanse współczesnego seniora"

Najbliższe  spotkanie organizacyjne w ramach zajęć cyfrowych odbędzie się 25.10.2023 roku , o godzinie 9.15 w Sali szkoleniowej nr 3 w szkole językowej English Colours przy ul. Sienkiewicza 5 w Białymstoku (nad barem słoneczko – wejście z tyłu budynku). Podczas spotkania dokonamy podziału na grupy, przedstawimy tematykę warsztatów.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu – 
Mariusz Kozłowski, tel. 517 448 756."lub Maria Szulga tel.513374173

Aktualnie wszystkie miejsca są zajęte.Następne spotkanie organizacyjne pod koniec listopada.Termin podamy w oddzielnym komunikacie.


VADEMECUM WSPÓŁCZESNEGO SENIORA CZĘŚC 4

 W ramach 4 edycju projektu 'Współczesny Senior" realizowanym przez nasz Uniwersytet przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim zrealizowaliśmy warsztaty grupowe w ramach ktorych nasi seniorzy zwiększyli swoje umiejętności z obsługi e-usług, bankowości eletronicznej, jak i zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z Internetu. Efektem tych zajęć była kolejna już - wersja VADEMECUM Współczesnego Seniora. Tegoroczna edycja została rozszerzona o rozdział poświęcony "Profilowi Zaufanemu", jak również rozszerzono rozdział na temat bezpieczeństwa o wymuszenia przy użyciu Blika, Messengera, czy rozszerzono rodział o PHISHINGU dancych.

Materiał do odczytania, jak i pobrania w poniższym linku:

https://drive.google.com/file/d/1_ulvNjvcuSoafRgOoHKZJZevMMBM1lnG/view?usp=sharing

 

 


 Zapraszamy na  zajęcia z projektu Finanse Współczesnego Seniora 4  ,które   odbywać się będą w miesiącu listopadzie.Jest to ostatni miesiąc warsztatów komputerowych z w/w projektu .Zajęcia odbywają się w Sali English Colours, ul. Sienkiewicza 5.

W miesiącu październiku zajęcia odbywają się w dniach 10,11,12,13,17,18,19,20,21,24,25.
w godzinach 9:30-12:00

Chętni proszę zapisywać się telefonicznie u prowadzącego Mariusza Kozłowskiego tel.517448756 lub u Marii Szulgi tel.513 374 173 lub w biurze UTW w poniedziałki i czwartki w godzinach otwarcia biura w poniedzialki  9:00-13:00;  w czwartki 10:00-13:00. Zapraszamy . Warsztaty  komputerowe we wrześniu 2022

Grupa I
06,08, 13, 20, 27, 29.09 - 10.00 - 11.30
Grupa II
07,09, 14, 21, 28, 30.09 - 10.00 - 11.30

 Zapraszamy na  zajęcia z projektu Finanse Współczesnego Seniora 4  ,które   odbywać się będą w miesiącu październiku w Sali English Colours, ul. Sienkiewicza 5.
Kolejne spotkanie organizacyjne dla grup październikowych
05.10.2022 - godzina 9.30 .

Chętni proszę zapisywać się telefonicznie u prowadzącego Mariusza Kozłowskiego tel.517448756 lub u Marii Szulgi tel.513 374 173 lub w biurze UTW w poniedziałki i czwartki w godzinach otwarcia biura w poniedzialki  9:00-13:00;  w czwartki 10:00-13:00. Zapraszamy . KOMUNIKAT

05.07.22  o godzinie 10:00 odbędzie się kolejne spotkanie organizacyjne dla następnych chętnych  z projektu Finanse Współczesnego Seniora 4
 Zapraszamy  na ul.Sienkiewicza 5 /budynek ENGLISHCOLOURS/

/więcej informacji na spotkaniu/ Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku, przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt „Finanse Współczesnego Seniora 4: warsztaty praktyczne z wykorzystania współczesnej bankowości”, który przybliżyć osobom w wieku 55+ zasady działania współczesnej bankowości, e-finansów, e-usług, praktycznego zastosowania Profilu Zaufanego, czy też obsługi komputera i smartfona. Wspomnimy również o kwestiach cyberbezpieczeństwa, jak i potencjalnymi wymuszeniom i pułapkom związanym z cyfrowym światem. Projekt jest bezpłatny i  realizowany będzie od czerwca do listopada 2022 roku na terenie Białegostoku – w Sali szkoleniowej przy ul. Sienkiewicza 5 (budynek ENGLISH COLOURS).

Jeśli interesują Państwa powyższe zagadnienia, to zapraszamy na spotkanie otwarte projektu „Współczesny Senior” na temat e-bankowości, e-usług i wykorzystania Internetu w praktyce.

                Spotkanie odbędzie się 7 czerwca o godzinie 10.00 w Sali szkoleniowej przy ul. Sienkiewicza 5. Więcej szczegółów pod nr tel. 517 448 756.

 
 IV EDYCJA" FINANSE WSPÓŁCZESNEGO SENIORA"


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku, przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt „Finanse Współczesnego Seniora 4: warsztaty praktyczne z wykorzystania współczesnej bankowości”, który przybliżyć osobom w wieku 55+ zasady działania współczesnej bankowości, e-finansów, e-usług, praktycznego zastosowania Profilu Zaufanego, czy też obsługi komputera i smartfona. Wspomnimy również o kwestiach cyberbezpieczeństwa, jak i potencjalnymi wymuszeniom i pułapkom związanym z cyfrowym światem. Projekt jest bezpłatny i  realizowany będzie od czerwca do listopada 2022 roku na terenie Białegostoku – w Sali szkoleniowej przy ul. Sienkiewicza 5 (budynek ENGLISH COLOURS).

W ramach tegorocznej edycji warsztaty podzielone zostaną na dwa moduły – podstawowy i rozszerzony. Warsztaty podstawowe poruszą tematykę związaną z obrotem bezgotówkowym, działaniem i możliwości, jakie daje konto internetowe, kartami płatniczymi, a także zasadami bezpiecznego korzystania z e-usług finansowych. W grupie rozszerzonej skupimy się na tematyce korzystania z e-usług np. zakupów w Internecie, korzystania z aplikacji mobilnych w tym bankowej, płatność mobilna. W obu grupach poruszone zostaną tematy cyberbezpieczeństwa, jak i możliwości, jakie daje Profil Zaufany. Zajęcia odbywać się będą na w formie warsztatów grupowych. Nasz projekt kierujemy do wszystkich osób w wieku 55+ – nie jest koniecznie wymagane bycie słuchaczem UTW. W ramach jednej grupy przewidziane jest 6 zajęć w po 2 godziny każde. Zajęcia grupowe odbywać się będą od środy do czwartku w godzinach 10.00 – 14.00. Sprzęt do zajęć zostanie zapewniony przez organizatora (można jednak dla wygody pracować na swoim).

 

 

Wszelkie szczegóły dotyczące zajęć jak i zapisy odbywają się bezpośrednio w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Białymstoku, przy ul. Zamenhofa 15, poprzez kontakt mailowy: utw@uwb.edu.pl, lub seniorkautw@gmail .com ,telefoniczny – 517 448 756 (Mariusz Kozłowski).   Zapraszamy wszystkich seniorów na wykład z bankowości  internetowej z projektu „Finanse Współczesnego Seniora: warsztaty i wykłady z współczesnej bankowości i bezpieczeństwa finansowego” ,który odbędzie sie w dniu 3 sierpnia o godzinie 11:00 w Centrum Aktywności Społecznej.
Maria Szulga
 FINANSE WSPÓŁCZESNEGO SENIORA

 

Od 14 maja do końca października w Białymstoku, jak i na terenie całego województwa odbywać się będą spotkania z ekonomią dla wszystkich w osób w wieku 55+

Uniwersytet Trzeciego Wieku, przy współpracy z Fundacją Narodowego Banku Polskiego realizuje projekt  „Finanse Współczesnego Seniora: warsztaty ze współczesnej bankowości i bezpieczeństwa finansowego”, który przybliżyć ma podlaskim seniorom zasady współczesnej bankowości.

W ramach zajęć poruszona zostanie tematyka obrotu bezgotówkowego, działanie i możliwości jakie daje konto internetowe,  karty płatnicze, a także zasad bezpieczeństwa  przy ich korzystaniu. Dodatkowo podczas zajęć będzie można nauczyć się mastępujących zagadnień:1) Obsługa komputerów (podstawa), 2) Obsługa Internetu; 3) Smartfony i urządzenia mobilne, 4) Pisanie i grafika na komputerze, 5) Media społecznościowe: Facebook, SKYPE.

Nie trzeba mieć własnego sprzętu ! (chociaż, jeśli ktoś chce może go przynieść) J

Zajęcia są prowadzone przez instruktora Mariusza Kożłowskiego.Koordynatorem Projektu jest Maria Szulga Dzięki dofinansowaniu przez Fundacje Narodowego Banku Polskiego wszyscy nasi seniorzy oraz  inni chętni z województwa podlaskiego  mogą nauczyć się bezpiecznego korzystania  z bankowości internetowej  korzystając z komputera lub smartfona.Takie pojęcia jak  płacenie kartą ,komórką ,blik ,bankowośc mobilna,płacenie za parking komórka i wiele innych przydatnych umiejętności nie będą już nam obce.Uczymy się  bezpiecznego posługiwania się różnymi aplikacjami,czyli bank mamy przy sobie.Są to fantastyczne zajęcia otwierające nasze umysły na nowe sposoby zarządzania finansami.. 

  Pierwsze zajęcia juz za nami .Prowadzący  instruktor Mariusz Kozłowski przyjażnie i dostępnie wyjaśnia,pokazuje i tłumaczy zawiłości bankowosci elektronicznejj .I wszystko staje się proste.Zajęcia odbywaja się na ul.Branickiego 15..

8 i 15 czerwca odbęda się wykłady na temat bankowości elektronicznej w Centrum Aktywności Społecznej w godzinach 11:00- 12:30.Zapraszamy na nie wszystkich chętnych seniorów.

 zdjęcia Maria Szulga i Krystyna Kowalewska Wykłady z bankowości elektronicznej  Foto-reportaż  z 8 i 15 czerwca. wykładowca  Mariusz KozłowskiZdjęcia Maria Szulga

 
  Wykład  w dniu 15 czerwca w ramach projektu"Finanse współczesnego seniora"finansowane przez Narodowy Bank Polski   w Centrum Aktywności Społecznej .

Wykłady na temat bankowości elektronicznej cieszą się niesłabnącym powodzeniem.Wykładowca Mariusz Kozłowski  pokazuje nam jak bezpiecznie korzystać z bankowych aplikacji,  internetowych i jakie zagrożenia czyhają w internecie.  
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.