Sekcje Strona główna / Sekcje / Sekcje 2017 


 

 

 Sekcja redakcyjna zajmuje się przygotowywaniem i wydawaniem gazetki „Wiecznie Młodzi”. Pismo ma charakter biuletynu, w formacie A5, liczącego 36 – 44 stronic, wydawanego co miesiąc, w czasie roku akademickiego. W sekcji pracuje obecnie 6 osób.

W gazetce zamieszczane są relacje z bieżących wydarzeń na UTW: uroczystości, wykładów, koncertów, rajdów, wycieczek, wystaw, wizyt w muzeach, wernisaży malarskich, hafciarskich i fotograficznych. Prezentowana jest też twórczość literacka studentów – seniorów, najczęściej wiersze. Cenne dla słuchaczy są wszelkie porady związane ze zdrowiem. Dużym powodzeniem cieszą się dowcipy, sentencje, krzyżówki. Na końcu zawsze podawane są aktualne ogłoszenia o wydarzeniach planowanych na UTW.

Uczestnicy sekcji  przygotowują materiały do gazetki głównie w domach. Wszyscy piszą relacje z wykładów, muzeów, koncertów. Barbara Wilczewska poza pisaniem własnych artykułów przepisuje te, które są napisane ręcznie, przedstawia recenzje książek, prowadzi ciekawe cykle, obok Marii Wójcickiej wyszukuje różne interesujące ciekawostki, Bożena Matwiejczuk dostarcza wiersze, „listy” z podróży i doradza, jakie książki warto przeczytać. Edward Wołoszyn opracowuje krzyżówki i rebusy. W tym semestrze dołączyła do nas Teresa Krupa, która przygotowała już swój pierwszy artykuł. W środy, w biurze UTW omawiany jest zebrany materiał, Krystyna Szewczyk zajmuje się korektą. Skład komputerowy numeru przygotowywany jest w domu przez Marię Wójcicką, a następnie gotowy oddawany do kserowania. W środę, poprzedzającą pierwszy w miesiącu czwartkowy wykład, w biurze składane są i zszywane egzemplarze gazetki, które przed wykładem członkowie sekcji sprzedają koleżankom i kolegom – słuchaczom UTW.

 

                                                                                     Maria Wójcicka

 

  zdjęcia Maria Szulga


 


 

 

SEKCJA GIMNASTYKI RELAKSACYJNEJ - BARBARA KIERKOWSKA - KIEROWNIK SEKCJI
Zdjęcia - Maria Makal i Tatiana Biała - Sekcja Foto  

SEKCJA BRYDŻOWA - EDWARD WOŁOSZYN

 Zdjęcia - Maria Makal - Sekcja Foto


 


SEKCJA TURYSTYKI PIESZEJ „TRAMP”

 

Sekcja turystyki pieszej powstała w 2004r.,nazwę „TRAMP” (Turystyka – Rekreacja – Aktywność – Motywacja – Przyjaciele) przyjęła 8.05.2016 r.

Do sekcji zapisało się ponad 70 osób, ale aktywnych jest ok. 40.

W jedną sobotę miesiąca, niezależnie od pogody, pod przewodnictwem Waldemara Malewicza chodzimy na rajdy 10 – 12 km., organizujemy też rajdy wyjazdowe (autokarowe) w dalsze rejony i wycieczki.

Dzięki współpracy z KT PTTK „Mozaika” uczestniczymy w imprezach okolicznościowych, np. powitanie Nowego Roku w lesie, „Topienie Marzanny”, kaczanie jajek, spływ kajakowy, „Andrzejki”, „Dzień Ziemi”, „Dzień Turystyki”.

Na rajdach i wycieczkach poznajemy historię, zabytki, ciekawe miejsca i zwyczaje, uczymy się też biologii. 

 

Ważne jest też to, że spotykamy się z życzliwymi ludźmi, odrywamy się od wszelkich kłopotów, obcujemy z naturą. Wszystko to pozwala nam zachować sprawność fizyczną i psychiczną.

Tekst - Maria Wójcicka


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.