Sekcje Strona główna / Sekcje / Sekcja Pomocna dłoń 

 


II warsztaty VI edycji projektu "UTW dla społeczności"

 

Trójka inicjatywna Eugenia Hanusiak - Knapik. Stanisława Kamińska i Helena Kurza zaangażowana w tworzenie grupy wolontariackiej w UTW, uczestniczyła  w II warsztatach w ramach VI edycji projektu "UTW dla społeczności". W czasie trwania warsztatów mieliśmy możliwość zainspirować się projektami prezentowanymi przez absolwentki poprzednich edycji projektu. 

Przykłady: 

Puławy- Działania teatralne (praca z dziećmi)  prezentowanie bajek.

Łódź - Telefon życzliwości dla osób starszych, samotnych.

Warszawa - Działania teatralne, występy seniorów z dziećmi,scenki improwizowane.

Ozorków - Kawiarenka obywatelska "Laboratorium dobrego sąsiada"

Legionowo - Międzykulturowość (działania artystyczne) np. Wieczór arabski, różne kultury świata (kulinaria,taniec,tradycje).

Chrzanów - Praca z dziećmi ,nawiązania kontaktu ze szkołą, z rodzicami. Wspólne wycieczki, warsztaty.

Kolejnym etapem warsztatów była praca w grupach ze swoimi koordynatorami projektu (u nas Jurga Kraużylis),gdzie zgłaszaliśmy  pomysły na projekt wolontariacki.Uczyliśmy się jak przekuć pomysł w działanie. Dzień ostatni warsztatów poświęcony był omówieniu przez przedstawicielkę Fundacji "Dajmy Dzieciom Siłę"standardów pracy z dziećmi i młodzieżą.

Marcin Górecki z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" zapoznał nas ze sprawami formalnymi dotyczącymi pozyskania dotacji w projekcie "UTW dla społeczności". Tym punktem zakończyły się trzy dniowe warsztaty w Warszawie.

 

Notowała - Helena Kurza


 Sekcja "Pomocna dłoń"

  Informacja sekcji "Pomocna dłoń"
 Ponieważ bywają telefony z pytaniem a czasem wręcz z żądaniem  całodobowej opieki nad chorymi paliatywnymi chcę podkreślić, że członkowie sekcji "Pomocna dłoń" nie wykonują czynności pielęgnacyjnych chorych paliatywnych, bo są do tego inne służby, członkowie sekcji mogą pokierować, poinformować, pomóc załatwić opiekę, zwłaszcza jak jest to osoba samotna. Służyć radą i wsparciem psychicznym. Pomóc w drobnych czynnościach.
Koordynator Halina Wiszowata


 


10.12.2018 r. Sekcja pomocy koleżeńskiej- „Pomocna Dłoń”

Kartki gotowe a teraz pozostało nam z życzeniami świątecznymi doręczyć je osobiście do adresatów.

Zdjęcia-Ela Buczyńska, Stenia Kamińska-sekcja foto

     

 


 

 

03.12.2018 r. Spotkanie sekcji  pomocy  koleżeńskiej ,,Pomocna dłoń”

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia przystąpiliśmy do robienia kartek świątecznych dla nieco starszych naszych koleżanek i kolegów z UTW. Na poprzednich spotkaniach w listopadzie ustaliliśmy wzór i zrobiliśmy zakupy materiałów biurowych. Wtedy też zostały pocięte i przygotowane odpowiednich rozmiarów kartoniki. Pomysłów do wykonania zdobień każda z nas miała wiele.        Inwencja twórcza i zdolności plastyczne sprawiły, że efekt jest niesamowity. Kartki są ciekawe, kolorowe i niepowtarzalne.

Tekst i zdjęcia Stenia Kamińska


 

   

 


26.02.2018 r. Spotkanie członków sekcji  pomocy  koleżeńskiej ,,Pomocna dłoń”.

 

Sekcja nasza spotyka się co dwa tygodnie. Tym razem celem naszego spotkania między innymi było wykonanie kartek świątecznych. Przystąpiliśmy do pracy z pełnym zaangażowaniem. Każdy z nas wykorzystał własną  inwencję twórczą i  zdolności plastyczne. Zrobione przez nas kartki są inne niż wszystkie, są nieszablonowe i  niepowtarzalne. Są proste a efekt bardzo ciekawy. Mamy nadzieję, że sprawią  radość naszym koleżankom i kolegom. Kartki z życzeniami Wielkanoc nymi  to piękna  tradycja a ręcznie zrobione to oryginalny sposób wyrażenia serdecznych życzeń  i  miły gest w stronę  Seniorów UTW  80+. Teraz zabawimy się w dobrych posłańców i  osobiście je dostarczymy.

Stanisława Kamińska

 

 

       


 

 

 

 Zdsjęcia - Halina Wiszowata

 


 

Członkowie  Sekcji Pomocy Koleżeńskiej w dniu 11.12.2017 r wykonali kartki świąteczne dla słuchaczy UTW , którzy ukończyli 80 rok życia. W ten sposób chcieliśmy sprawić radość i przyjemność naszym koleżankom i kolegom. W najbliższych dniach kartki z życzeniami od Zarządu i Sekcji zostaną doręczone przez nas na adres zamieszkania Seniorów.

 

Zdjęcia i tekst: Stanisława Kamińska

 

 


 


       

 


 


 


SEKCJA SAMOPOMOCY KOLEŻENSKIEJ

Z radością informuję,że powstała sekcja samopomocy koleżeńskiej.Incjatorem i osoba odpowiedzialną z ramienia Zarządu jest Halina Wiszowata.
Kirerownikiem sekcji została Eugenia Hanusiak Knapik a zastępcą Stanisława Kaminska.
Osoby potrzebujące dorażnej pomocy proszone są o zgłaszanie telefoniczne do  biura .Miejmy oczy i uszy otwarte na tych którzy są wokół nas,bo nie każdy potrzebujący ma odwagę sam zadzwonić.Dodatkowo w biurze jest skrzynka do której można anonimowo zgłosić wnioski o pomoc koleżeńską.Mieszkasz sam/a/.jesteś chory ,potrzebujesz wykupić receptę, jechać do lekarza - ,zadzwoń pod numer 85-745-71-08.  Koleżanki lub koledzy w ramach pomocy koleżnskiej pośpieszą Ci z pomocą.
Maria Szulga-Prezes UTW

 

 

 


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.