Sekcje Strona główna / Sekcje / Dyskusyjny Klub Filmowy 

 


14.10.2020 r. 

Tym razem, pomimo trudnych okoliczności związanych z Covid-19, obejrzeliśmy film „Pojedynek na głosy” w reżyserii Petera Cattaneo twórcy komediowego hitu znanego filmu „Goło i wesoło”.

 Film pełen humoru i wzruszeń inspirowany prawdziwą przyjaźnią. Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Film podnosi na duchu, pokazuje wartości wspólnoty, wspierania się i realizacji celu.
To w każdych  czasach i w każdych okolicznościach wzmacnia i pozwala przetrwać trudne chwile.
Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadził Dominik Sołowiej. 22.01.2020 r. - DKF Seniora 

W dniu 22.01.2020 w ramach DKF SENIOR - kino FORUM, ul. Legionowa 5, mieliśmy przyjemność obejrzenia jednego z najlepszych filmów w reżyserii Romana Polańskiego pt. "Oficer i szpieg". Film dostał 3 nagrody i 6 nominacji. Fabuła filmu opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadził Dominik Sołowiej

Sporządziła: Lucyna Kowalczyk


 18.12.2019 r. - DKF SENIORA - kino FORUM - film reż. Jana Komasa "BOŻE CIAŁO"

W dniu 18.12.2019 w ramach działalności DKF Seniora obejrzeliśmy polski film w reżyserii Jana Komasy p.t. "Boże Ciało". Światowa premiera filmu odbyła się 2 września 2019 roku w Sekcji Venice Days na 76. MFF w Wenecji. Z kolei polska premiera odbyła się 11 października 2019 roku.

Film opowiada o tym jak 20-letni Daniel zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka i wyjeżdża na drugi koniec Polski aby pracować w stolarni , ale zamiast tego zaczyna udawać księdza.
"Boże Ciało" znalazło się na krótkiej liście 10 filmów (spośród zgłoszonych 91) walczących o nominacje do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego.Polska produkcja rywalizuje m.in. z filmami z Francji. Węgier , Korei Południowej oraz Czech.
Film mam takie wrażenie, że nie tylko mnie wydał się bliższy a to przez wspaniałą kreację głównego bohatera- Daniela, którą odtwarzał Białostoczanin Bartosz Bielenia, ale również i to , że jego Babcia jest naszą słuchaczką.
Przed rozpoczęciem seansu podziękowałam współtwórcom DKF- czyli DKF-owi GAG oraz wspaniałym moderatorom Panom Dominikowi Sołowiejowi i Tomaszowi Adamskiemu i wszystkim zebranym życzyłam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Maria Waśkiewicz


 Jak co miesiąc tak i dziś 13.11.2019 mieliśmy kolejne spotkanie w kinie "Forum" w ramach DKF Seniora oglądając film "Downton Abbey. Kanwą tego filmu był serial pod tym samym tytułem wyświetlany w latach 2010 -2015. Serial miał 6 sezonów a w nim ponad 50 odcinków. Film pokazywał tylko  kilka  dni przed zapowiedzianym przyjazdem na 1 dzień króla i królowej. Piękne wnętrza, piękne krajobrazy , piękne stroje ale to nie wystarczy według mnie aby oddać charakter i atmosferę  tamtych czasów , które pokazuje serial. Zachęcam osoby lubiące filmy obyczajowe i historyczne do obejrzenia serialu.


Maria Waśkiewicz

 


W dniu 13.03.2019 obejrzeliśmy najlepszy  film, bo nagrodzony  "Oskarem"w tym roku czyli "Green Book". Jest  to film oparty na faktach czyli na opowieściach  ojca Tony Vallelonga  swemu synowi Nickowi. Tony był kierowcą  bardzo znanego czarnoskórego muzyka  Dona Shirleya, z którym wyruszył na 2-miesięczne tournee po południowych stanach USA. Nick Vallelonga, dziś  znany aktor, reżyser, producent postanowił przekazać potomnym historię swego ojca i jego pasażera, ale warunek był jeden, po jeden śmierci. I tak w roku  2013 w wieku 82 lat zmarł Tony, a wieku 86 lat zmarł Don.

"Green Book" - to rodzaj metaforycznego  testamentu ojca dla syna. Jednak nie tylko to. Nickowi zależało  również, by ten film stał się hołdem dla wielkiego  muzycznego talentu Shirleya pianisty, wirtuoza , muzyka .
Maria Waśkiewicz 


 


Sekcja DKF
Nominowany do pięciu Oscarów "Green Book" to cudowna, pełna humoru i ciepła, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, wielki zwycięzca Złotych Globów, zdobywca ponad 50 nagród i nominacji i jeden z największych faworytów Oscarowego rozdania! 
Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.więcej:https://www.filmweb.pl/film/Green+Book-2018-809630 Pokaz zaplanowaliśmy na 13 marca.ROMA
Najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna („Ludzkie dzieci”, „I twoją matkę też”) – doskonale zrealizowane dzieło filmowe, intymna opowieść o dzieciństwie reżysera i jego osobisty hołd dla kobiet, które go wychowały – jeden z największych tegorocznych Oscarowych faworytów
20 lutego 2019, godz. 10:00 Kino Forum, ul. Legionowa 5
Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi Dominik Sołowiej.
Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. W wybranych kinach i na Netflix od 14 grudnia. 


Dzisiejsze spotkanie - 28.11.2018  miłośników kina Pan Tomasz Adamski rozpoczął wspaniałą wiadomością, którą przekazała wszystkim zebranym Maria Waśkiewicz. Otóż w ubiegłym roku 12 seniorów  ( 5 z UTW ) w ramach warsztatów towarzyszących 

Międzynarodowemu  Festiwalowi Filmów Krótkometrażowych pod kierownictwem Magdaleny Bryll i Natalii Spychały  zrobili świetny film animowany pt. "Mam tutaj przeszłość i teraźniejszość". Film ten na festiwalu Senior Movie  w listopadzie w Szczecinie

zdobył Grand Prix, pokonując filmy z Kanady i Wielkiej Brytanii.Wyświetlony nagrodzony film spotkał się z dużym aplauzem.

 

Natomiast film "Kler" wstrząsnął mną niesamowicie. Każdy z wątków - to osobny problem. Postępowanie księży , jak później dowiedzieliśmy się wynikało  z ich traumatycznych przeżyć z dzieciństwa. Jednak czy to usprawiedliwia ich późniejsze naśladowanie dawnych swoich oprawców ?Czy nie można było poszukać innej drogi ?.

Film porusza  również problem manipulacji, szantażu oraz wszechobecnej wszędzie korupcji .Instytucja kościelna powoli zaczyna rozwiązywać problemy a nie tylko je tłumić i chować.

 

Krystyna Rogalska KLER, Polska, 133′

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające.

Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. 


Żona / The Wife

Szwecja / USA / Wlk. Brytania 2017, 100′
reż. Bjorn Runge
obsada: Glenn Close, Jonathan Pryce , Christian Slater

Po prawie 40 latach małżeństwa, Joan i Joe Castlemanowie (Glenn Close i Jonathan Pryce) stanowią uzupełniający się wzajemnie duet. Joe lubi brylować, Joan jest nieśmiała. Joe nie przykłada wagi do ubioru, Joan jest zawsze elegancka. Joe jest nieco próżny, Joan skromna. Joe pławi się swoją publiczną rolą jednego z Wielkich Amerykańskich Powieściopisarzy, Joan tymczasem dzieli się swym intelektem, wdziękiem i dyplomacją z prywatnym życiu, spełniając się jako Żona Wielkiego Pisarza. To ona dba o dom, kontakt z dorosłymi już dziećmi, pamięta, by Joe zażył lekarstwa o określonej porze. To prawda, zdarzają jej się gorsze chwile, ale jej naturalna godność i poczucie humoru pozwalają pozostać tym momentom w ukryciu. 


Dziś 19.09.2018  po 3 - miesięcznej  wakacyjnej przerwie spotkaliśmy się w kinie "Forum", aby obejrzeć następny ciekawy  film w ramach DKF Seniora. Dziś obejrzeliśmy film brazylijsko-niemiecko-urugwajski "Loveling". Jak zwykle  Pan  dr Tomasz Adamski  był niezastąpiony. Uzupełnieniem opisu  filmu są te zdjęcia w załączeniu.

Maria Waśkiewicz

 
 

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku, zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników srebrnego ekranu ogląda film, a potem o nim dyskutuje!

LOVELING
Mieszanka humoru i melancholii. Film podbił serca widzów i krytyków na festiwalu Sundance!

19 września 2018, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 14 zł / normalny, 12 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 10 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Przed filmem zapraszamy na drobny poczęstunek.
Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski.

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

Loveling 
reżyseria: Gustavo Pizzi
scenariusz:Gustavo PizziKarine Teles
Brazylia, Niemcy, Urugwaj, 2018, 95'

Wzruszająca historia o dojrzewaniu dorosłych ludzi.
Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.

Uniwersalna historia o miłości – ScreenDaily

Ten film ma nieokiełznany urok – Hollywood Reporter

Mieszanka humoru i melancholii – Variety

zwiastun
 

 


Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku, zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników srebrnego ekranu ogląda film, a potem o nim dyskutuje!

ZIMNA WOJNA
Złota Palma w Cannes 2018 za reżyserię!

 

20 czerwca 2018, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 14 zł / normalny, 12 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 10 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie 

bilety.bok.bialystok.pl

Przed filmem zapraszamy na drobny poczęstunek.
Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi dr Maciej Białous.
Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613
Zimna wojna
Polska 2018, 85′
reż. Paweł Pawlikowski
obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski

 

Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przenoszą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” jest… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

Maciej Rant

 

Kino Forum – Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”

  W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego dnia 20.06.2018r. obejrzeliśmy ostatni przed wakacjami  film Pawła Pawlikowskiego,,Zimna wojna".Prelekcję przed filmem i dyskusję po nim poprowadził dr Maciej Białous.

Film w krótkim czasie emisyjnym przeniósł nas w czasy powojenne - mechanizmy ówczesnej władzy,polityki oraz  na tym tle  bardzo skomplikowane relacje dwojga ludzi w czasach tworzenia się PRL - u.Temat trudny,wielopoziomowy mocno osadzony w polskiej historii tamtego okresu.
Słuchacze DKF- u jak zwykle nie zawiedli,tłumnie przybyli na emisję filmu i poprowadzili niesamowitą dyskusję.
                     Krystyna Rogalska.

 Zdjęcia - Jan Oszmiański - Sekcja Foto  23.05.2018 - godz. 10.00 - kino "Forum" - to już nasze  4 spotkanie z filmem w ramach Dyskusyjnego Klubu Seniora. Dziś oglądaliśmy film nagrodzony 3 Oscarami "Jestem najlepsza .Ja, Tonya". Film opowiadał o życiu i karierze  amerykańskiej łyżwiarki figurowej Tonyi Harding .Film świetny, piękne wprowadzenie i dyskusja po filmie Pana dr Tomasza Adamskiego. Ale.....ale, proszę państwa było mi naprawdę  wstyd przed Panem dr  Adamskim, kiedy jeszcze były napisy na ekranie już na sali kinowej nie  było ponad połowy widzów. Rozumiem, że czasami zdarzają się różne  sprawy do załatwienia i trzeba wyjść wcześniej, w związku z tym apeluję, aby zajmować miejsca z brzegu, by nie przeszkadzać innym osobom i nie wchodzić im na głowy, nie mówiąc już  o kolanach.Poruszając sprawy organizacyjne- bardzo proszę o niewnoszenie kawy czy herbaty na salę widowiskową, bo się zdarzyły już przykre incydenty.

Chcę Państwu  tylko przypomnieć ( na pewno nie wszystkim), że Dyskusyjny Klub Filmowy rządzi się innymi prawami.Wyświetlany  film( a staramy się razem z BOK - DKF"Gag"), był wart obejrzenia , coś wnosił w nasze spojrzenie na różne sprawy - był tortem, a  wprowadzenie do filmu i dyskusja po jego obejrzeniu  była  wisienką na tym torcie.Takie były moje zamierzenia i plany tworząc Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora.

 

Kierownik  sekcji DKF  Seniora  - Maria Waśkiewicz

 

  


Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG" wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku, zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników srebrnego ekranu ogląda film, a potem o nim dyskutuje!

Tym razem zaprezentujemy komedię DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK, okrzykniętą przez brytyjską prasę najlepszym „feel-good movie" tego roku!

DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK
25 kwietnia godz. 10:30

kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: normalny – 14 zł | ulgowy (posiadacze karty seniora) – 12 zł | klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – 10 zł
Bilety do kupienia w kasie kina Forum i na stronie 
www.bilety.bok.bialystok.pl

Przed filmem zapraszamy na drobny poczęstunek. Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski.
Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: 
maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

Sandra jest szczęśliwą sześćdziesięciolatką, obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Wszystko zmienia się, się gdy podczas jednego z przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką. Z dnia na dzień traci swoje wystawne życie i musi przeprowadzić się do siostry, której nie widziała od lat. I chociaż Bif mieszka w warunkach, do jakich Sandra nie przywykła, to właśnie dzięki niej i jej zwariowanym przyjaciołom odkryje radość z życia i... pasję do tańca! Być może pojawi się też szansa na nową miłość? W najnowszym filmie Richarda Loncraine'a, laureata nagrody Emmy oraz wielokrotnie wyróżnionego na Berlinale reżysera m.in. popularnej komedii romantycznej Wimbledon, wystąpili nominowana do Oscara Imelda Staunton (Vera Drake, Harry Potter, Dumni i wściekli), nagrodzony w Cannes Timothy Spall (Pan Turner, Harry Potter, Jak zostać królem) oraz Celia Imrie (Hotel Marigold, Bridget Jones). 

 


add


25.04.2018 - środa , godz. 10.30- jest to  data i godzina znana nam - wielbicielom kina, członkom DKF Seniora. Spotkanie  w holu kina "Forum". I jak się okazało   jeszcze ponad 30 osób chce należeć do naszej sekcji. Posiadacze legitymacji DKF  po zakupieniu biletów mogli jak zwykle uraczyć się  kawa, herbatą, cukiereczkiem a dziś nawet  sałatką warzywną przygotowaną przez firmę "Baristacja." Jak zwykle niezawodny Pan dr Tomasz Adamski  na wstępie  wprowadził nas w realia filmu "Do zakochania jeden krok",

 Film trwający prawie 2 godziny nie wiadomo, kiedy tak zadziwiająco szybko się zakończył. Po  filmie  jak zwykle wśród  naszych seniorów rozgorzała dyskusja- "kto jest winien zaistniałej sytuacji?, mąż czy może ta  trzecia ? a może zwykłe  zrządzenie losu ?"

Był to film z gatunku komedii lecz ja osobiście odebrałam to jako melancholijną, smutną i jako  komedię ale "ludzką".

Kto nie widział tego filmu może tylko żałować.

Zaproszenia na  następny  film proszę szukać w naszych  komunikatach na stronach UTW lub na plakatach w większości klubów, w  których odbywają się zajęcia naszych sekcji uniwersyteckich.

 

Maria Waśkiewicz  


Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG" wraz z Uniwersytetem
Trzeciego Wieku w Białymstoku, zapraszają na kolejny pokaz w ramach
cyklu Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora, podczas którego starsze grono
miłośników srebrnego ekranu będzie mogło obejrzeć film, a potem o nim
podyskutować! W marcu zaprezentujemy fascynujący, pełen emocji film o
Marii Callas i jej burzliwym życiu, trójkącie miłosnym z Onassisem i
Jackie Kennedy, o wielkim talencie, który przyniósł jej podziw całego
świata, ale jednocześnie uczynił ją nieszczęśliwą. Fragmenty dzienników
w mistrzowski sposób czyta Krystyna Janda.

Maria Callas
28 marca, godz. 11.00
kino Forum, ul. Legionowa 5
 

Przed filmem zapraszamy na drobny poczęstunek. Prelekcję przed i
dyskusję po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski.

Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech
czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie,
ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie
miłosnym.Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów,
wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona
kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z
najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onassisa, z którym
łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a
piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice,
skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była
tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Fascynująca,
pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd
materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z
najszczerszych, intymnych wyznań

 


28.03.2018 - środa przedświąteczna, ale ten fakt nie jest przeszkodą dla prawdziwych wielbicieli dobrego kina. Jak co miesiąc a to już drugi z kolei spotkaliśmy się w kinie "Forum" aby tym razem obejrzeć wspólnie film "Maria Callas". Przed wejściem na salę kinową uczestnicy musieli najpierw wypełnić deklaracje o przystąpieniu do DKF-u Seniora, odebrać legitymacje  i ewentualnie wypić kawę lub herbatę przygotowaną przez BOK.

Na wstępie Pan dr Tomasz Adamski pięknie wprowadził nas w historię życia i kariery największej diwy operowej naszej epoki  Marii Callas. Po filmie jak zwykle rozgorzała  gorąca dyskusja na temat  filmu.

Krótkie opisy filmów będą umieszczane w zakładce  "DKF".

Osoby, które nie odebrały legitymacji , będą to mogły zrobić przed wejściem na następny film w dniu 25.04.2018.

Nadal przyjmuję zapisy do DKF-u  - Maria Waśkiewicz tel. 695 328 613 lub e-mail maja67511@wp.pl

 

Notatkę sporządziła Maria Waśkiewicz

 

 

 Siarczysty mróz -15, przeszywający wiatr, ale cóż to za przeszkody dla prawdziwych kinomanów. Właśnie w takich  warunkach  musieli dotrzeć do kina "Forum" przed godziną 11.00  wielbiciele "wielkiego ekranu", gdzie od projekcji filmu "Niemiłość" ma rozpocząć działalność nowa sekcja "Dyskusyjny Klub Seniora", powołana  do życia dwustronnym porozumieniem pomiędzy Białostockim Ośrodkiem Kultury a Uniwersytetem Trzeciego Wieku  w dniu 10.02.2018.

Zmarzniętych  słuchaczy  powitaliśmy gorącą kawą i herbatą fundowaną  przez BOK oraz ciasteczkami i cukierkami "kukułkami" i "raczkami" (wspomnienia z naszej młodości) zakupionymi przez UTW.

Przed rozpoczęciem seansu pojawiły się  u nas 2 ekipy telewizyjne, jedną z nich była ekipa z telewizji "Jard", a drugą ekipa z Telewizji Regionalnej 3 -" Obiektyw". Kilkoro z naszych słuchaczy udzieliło im wywiadów. 

Spotkanie rozpoczął dr Tomasz Adamski, który przedstawił Panie Grażynę Dworakowską - Dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury i Marię Szulgę - Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku .Panie przywitały zebranych gości życząc dobrej,  wzajemnej współpracy.

Przed rozpoczęciem seansu Pan dr Tomasz Adamski przedstawił nam  postać reżysera Andrieja Zwiagincewa, jego twórczość oraz zapoznał nas z realiami panującymi w Rosji, uczulił na jakie sprawy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę.

Film"Niemiłość"jest nominowany do nagrody "Oscara" 2018 w kategorii filmów nieanglojęzycznych". Za kilka dni dowiemy się czy uzyskał tę nagrodę .Jest to film bardzo poruszający,, wywołujący w nas  smutne refleksje patrząc  na różne płaszczyzny życia rodzinnego i społecznego. Po filmie rozgorzała  ostra dyskusja , umiejętnie  kierowana  przez Pana dr Adamskiego i trwała by nie wiadomo jak długo, gdyby nie fakt, iż należało już opuścić salę przed następnym seansem.

Na zakończenie  podziękowałam BOK-owi, Panu dr Tomaszowi  Adamskiemu za wspaniały film oraz wszystkim zebranym za liczne przybycie zapraszając  na następny seans miesiącu marcu.

W najbliższym terminie podam szczegóły dotyczące członkostwa w DKF i następnego  spotkania.

Nadal przyjmujemy chętnych do  sekcji

 

Maria Waśkiewicz  - koordynator Sekcji Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora

 

 

Wzór deklaracji:

 

 

 

  Białystok, dnia .................................

 

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA

 

            Ja niżej podpisany(a) zobowiązuję się do regularnego uczestniczenia w różnych przedsięwzięciach, organizowanych w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury, w porozumieniu z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku.

 

 

 Imię i nazwisko

  

REGULAMIN

DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO SENIORA

działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury

 

§1

1. Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora zwany jest w dalszej części regulaminu Klubem.

2. Terenem działalności Klubu jest miasto Białystok.

3. Siedzibą Klubu jest Białostocki Ośrodek Kultury, przy ulicy Legionowej 5.

 

§2

1. Opiekę nad Klubem w sprawach, merytorycznych i finansowych sprawuje

Białostocki Ośrodek Kultury, natomiast w sprawach organizacyjnych – Białostocki Ośrodek Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

§3

1. Klub zrzesza miłośników sztuki filmowej, będących słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku". W przypadku wolnych miejsc możliwość uczestnictwa w seansie DKF-u Seniora będą miały również osoby niebędące członkami Klubu .

2. Działalność Klubu opiera się na pracy społecznej ogółu członków.

3. Członkiem Klubu może zostać osoba, która złoży deklarację członkowską,

Wzór deklaracji członkowskiej określa Rada Klubu,

jest on dostępny na stronie internetowej www.bok.bialystok.pl

4. Organizator zastrzega sobie, a także podmiotom z nim powiązanym, prawo do przeprowadzenia z każdym z uczestników: wywiadów, robienia zdjęć, filmowania, używania imion i nazwisk, wizerunku, głosu oraz innych materiałów pochodzących lub związanych z uczestnictwem w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Seniora na potrzeby reklamowe, promocyjne, a także możliwość ich wykorzystania w Internecie lub transmisjach radiowo-telewizyjnych oraz na wszelkie inne potrzeby komercyjne z prawem do ich modyfikowania.

 

§4

1. Cele i formy działania Klubu:

a/ szerzenie kultury filmowej,

b/ projekcje utworów filmowych o wysokich walorach artystycznych, poprzedzanych

prelekcją i zakończonych dyskusją,

c/ spotkania z teoretykami, krytykami, twórcami filmu, ludźmi sztuki i nauki,

d/ imprezy otwarte popularyzujące wartościowe zjawiska i treści filmowe,

e/ organizowanie środowiskowych imprez kulturalnych, sesji filmowych oraz prelekcji.

2. Spotkania członków Klubu odbywają się nie rzadziej niż raz w miesiącu, podczas seansów dedykowanych, przygotowanych i zorganizowanych przez Białostocki Ośrodek Kultury, przy wsparciu Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

§5

1. Członkowie Klubu mają prawo do korzystania z wszelkich form działalności Klubu, np.:

a/ zakupu po preferencyjnych cenach biletów na seanse filmowe w ramach DKF-u Seniora,

b/ zakupu raz na kwartał po preferencyjnych cenach biletów na seanse filmowe w ramach

działalności Kina Forum Białostockiego Ośrodka Kultury dla jednej lub dwóch osób trzecich,

c/ korzystania ze zbiorów biblioteki Klubu (czasopism, książek).

 

§6

1. Członkowie Klubu mają obowiązek aktywnego uczestniczenia w spotkaniach Klubu.

2. Członkostwo w Klubie ustaje na wniosek członka, poprzez złożenie rezygnacji.

 

§7
1. Władze Klubu:

a/ Zebranie Ogólne Klubu,

b/ Rada Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora zwana dalej Radą Klubu składająca się z reprezentacji zarządu Dyskusyjnego Klubu Filmowego "GAG" działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz reprezentacji zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku

c/ Zebranie Ogólne Klubu zwołuje przewodniczący lub zastępca przewodniczącego Rady

 

Klubu lub przedstawiciel DKF "GAG" Białostockiego Ośrodka Kultury.


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.