Sekcje Strona główna / Sekcje / Sekcja tańca cygańskiego  

 


FESTYN SPÓLDZELCZY NA OSIEDLU ‘’PIASTA’’                     

 Rokrocznie w Białymstoku odbywa się festyn ‘’SPÓŁDZIELCZY’’. W tym roku dn. 17.06.2018r  świętowano na osiedlu ‘’PIASTA’’ na placu przed  Domem Kultury ‘’ ZACHĘTA’’ w związku   z 60-leciem spółdzielni mieszkaniowej ’’ZACHĘTA’’ .  Były przemówienia i występy grup pracujących w poszczególnych klubach . Zaprezentował też swoje umiejętności zespół sekcji tańca cygańskiego ‘’SARE ROMA’’,/ ponieważ nasze próby odbywały się w klubie ’’Zachęta’’ i klubie ‘’Jubilat’’/.               Mimo upału ,liczni mieszkańcy osiedla zgromadzeni w cieniu drzew, bawili się wspaniale z nami  w  rytm cygańskich melodii i innych zespołów.                                                                                                              

 GRATULUJEMY I ŻYCZYMY  DALSZEGO ROZWOJU DLA SPÓLDZIELNI ‘’ZACHĘTA’’                                                                                                                                                                        

 

Józefina Bukin
 


FESTYN  U ŚWIĘTEJ ANNY Z ‘’SARE ROMA’’

W niedzielę, dnia 10.06.2018r., na boisku przy szkole na ulicy Legionowej 7, wzbijające się w niebo baloniki były znakiem początku ‘’Festynu parafialnego’’  kościoła Świętej Anny przy ulicy  R. Kaczorowskiego w Białymstoku. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Występował też  z powodzeniem zespół z sekcji tańca cygańskiego UTW ‘’SARE ROMA’’. Tą drogą dziękujemy za zaproszenie Księdzu Proboszczowi Józefowi Koszewnikowi.

 

 

 

 

 

 

 

                            

 


XV Tydzień Bibliotek z „SARE ROMA”

W dniach 8-15 maja „Książnica Podlaska” obchodziła XV Tydzień Bibliotek; z tej okazji, w dniu 11.05.2018r. P. Kierownik Filii Biblioteki Nr. 9 przy ul. Gajowej w Białymstoku zaprosiła sekcję tańca cygańskiego z UTW „Sare Roma” na spotkanie z czytelnikami, którymi były dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej Nr. 48 z ulicy Palmowej.

Dla uczniów była to bardzo miła niespodzianka. Opowiedziałyśmy dzieciom o naszym Uniwersytecie i o zespole „SARE ROMA”. Dzieci z radością i wzruszeniem oklaskiwały nasze tańce. Dziewczynki próbowały chwytać nasze fruwające w tańcu spódnice.

 Między tańcami i piosenkami opowiedziałam im o Cyganach czyli Romach: o ich historii i zwyczajach.

Dzieci zaśpiewały nam kilka swoich piosenek. Na zakończenie wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy przy muzyce cygańskiej. Było dużo zabawy i wesołości.

Pani Kierownik i Panie Nauczycielki były nam bardzo wdzięczne. Na pamiątkę otrzymałyśmy po tomiku poezji z konkursu „Srebro nie Złoto”.

Jednak dla nas największą satysfakcją było zadowolenie dzieci i ich opiekunów.

 

 

 

 

 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.