Statut i struktura organizacyjna Strona główna / Statut i struktura organizacyjna / Sekcje / Sekcje sportowe / Sekcje gimnastyczne 

Sekcja gimnastyczna - prowadzi Barbara Kierkowska


Sekcja gimnastyczna prowadzona przez Barbarę Kierkowską powstała w 2005 r. Zajęcia odbywają się w Klubie „ZENIT” przy ul. Mieszka I 16 dwa razy w tygodniu; we środę i piątek o godz. 1200. Do sekcji należy 25 słuchaczek UTW. Mamy do dyspozycji piękną salę i karimaty. Do ćwiczeń używamy butelek napełnionych wodą oraz własnych ręczników. Nasza instruktorka proponuje nam zestaw ćwiczeń pozwalający na gimnastykę wszystkich mięśni i stawów. Kolejne zadania wykonujemy w pozycji stojącej, leżącej – na brzuchu, na prawym i lewym boku oraz na plecach, a na koniec w pozycji siedzącej. W czasie ćwiczeń prowadząca gimnastykę zawsze pamięta o serii regularnych, systematycznych wdechów i wydechów. Tempo jest dostosowane do naszych możliwości, oczekiwań i potrzeb. Podczas ćwiczeń panuje życzliwa, swobodna atmosfera sprzyjająca dobremu samopoczuciu, a także motywująca do koniecznego wysiłku. Barbara Kierkowska w trosce o nasz komfort psychiczny kilka razy w roku inicjuje spotkania towarzyskie przy kawie, herbacie i ciastkach. Wszystkie uczestniczki tej sekcji gimnastycznej świetnie czują się w swoim towarzystwie. Dzięki regularnym spotkaniom i ćwiczeniom mogą cieszyć się doskonałą kondycją fizyczną i psychiczną. Nasze wspaniałe samopoczucie widoczne jest na wielu uniwersyteckich zajęciach i imprezach. Chętnie i wytrwale uczestniczymy w pieszych rajdach turystycznych, w zabawach z okazji Dnia Seniora i Sylwestra. Nasza grupa zawsze jest bardzo aktywna i widoczna na tanecznym parkiecie. Swoją postawą i żywotnością przyciągamy wiele innych koleżanek, które też chcą z nami ćwiczyć.
 Sekcja gimnastyczna - prowadzi Halina Wiszowata


Środa godz. 12.30, klub "Kaktus", ul. Słonecznikowa 19.
Jestem słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku. Ponieważ promocja zdrowia jest mi bardzo bliska zawodowo, postanowiłam prowadzić sekcję gimnastyczną. Nasza grupa składa się z osób bardzo aktywnych fizycznie, które oprócz gimnastyki, uczęszczają na pływalnię, biorą udział w rajdach pieszych z sekcją turystyczną, rozpowszechniają nordic walking, tańczą.
Zachęcam wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i kondycję, do gimnastyki. Zróbmy coś dla siebie. Ruch jest wskazany w każdym wieku!!!!!!


Zapraszam
 

 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.