Statut i struktura organizacyjna Strona główna / Statut i struktura organizacyjna / Sekcje / Sekcje turystyczne / Sekcja turystyki pieszej 

SEKCJA TURYSTYKI PIESZEJ.

Sekcja turystyki pieszej powstała w 2004 roku, opiekunem sekcji był p. Czesław Sokół. Członkowie sekcji korzystali raz w miesiącu z rajdów organizowanych przez PTTK. Były to rajdy, które były adresowane głównie dla młodzieży i nie bardzo nam odpowiadały z tego powodu.

 W 2005 roku zrezygnowaliśmy z rajdów PTTK i rozpoczęliśmy spacery pod przewodnictwem przewodnika - Bożeny Buzun. Z ramienia UTW pieczę nad sekcją sprawowała Jola (Leokadia Żochowska).

  W 2006 roku przewodniczka zrezygnowała ze współpracy z nami. Opiekę nad sekcją przejęła Inka (Zinaida Piekarska) - był to "strzał w dziesiątkę". Początkowo sekcja liczyła 16 członków. Po nawiązaniu kontaktu z Waldkiem ( Waldemarem Malewiczem) - kwalifikowanym przewodnikiem turystycznym, również prezesem Klubu Turystycznego ”Mozaika” , liczebność i aktywność naszej sekcji  znacząco wzrosła. 

W jedną sobotę miesiąca, niezależ nie od pogody, chodzimy na rajdy 8-10 kilometrowe w okolice Białegostoku, na tzw. "opłotki". Organizujemy też dalsze rajdy wyjazdowe (autokarowe), na których też maszerujemy ok. 10 km. 


Zaprzyjaźnienie się z „Mozaiką” zaowocowało wieloma wspólnymi jednodniowymi wycieczkami po terenie woj. podlaskiego. Oprócz dotychczasowych sobotnich rajdów, także w niedziele przemierzamy razem okolice Białegostoku i trasy Puszczy Knyszyńskiej.  Bierzemy też udział w imprezach okolicznościowych, np. Wigilia i powitanie Nowego Roku w lesie, kaczanie jajek,  spływ kajakowy.

Organizujemy też krótkie spacery po Białymstoku - "Poznajemy Białystok", na których nasz nieoceniony Waldek zapoznaje nas z historią, zabytkami i ciekawymi miejscami naszego miasta.

 

W 2009 roku,  Inka zrezygnowała z opieki nad sekcją. Funkcję tę przejęła tymczasowo Maria Wójcicka. Do tej pory, niestety, nikt nie podjął się tego zadania. Może wśród nowych członków znajdzie się ktoś chętny.

 

Nasze rajdy nie tylko pozwalają nam utrzymać kondycję fizyczną. Waldek jest naszym nauczycielem historii, architektury, biologii, zoologii i kulturoznawstwa,  jest świetnym gawędziarzem. Wszystkie nasze rajdy piesze uatrakcyjnia  Bożenka Kosior, przygotowując plenerowe inscenizacje okolicznościowe i świąteczne, przynosząc stroje w które chętnie przebieramy się i bawimy doskonale w czasie odpoczynku na trasie rajdu.

 

Wszystkich chętnych do obcowania z naturą, w miłym towarzystwie, zapraszamy na nasze spacery.

 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.