Statut i struktura organizacyjna Strona główna / Statut i struktura organizacyjna / Sekcje / Sekcje artystyczne / Sekcja hafciarska 

SEKCJA HAFCIARSKA

 
Sekcja hafciarska prowadzona przez Barbarę Kierkowską powstała w 2005 r. Zajęcia odbywają się w Klubie „ZENIT”
przy ul. Mieszka I 16 w każdą środę o godz. 1300.

Do sekcji należy 14 słuchaczek UTW. Wszystkie uczestniczki są pasjonatkami robótek ręcznych, szczególnie haftu krzyżykowego. Opiekunka sekcji wykonała już ponad sto obrazów i obrazków. Pozostałe panie również wyhaftowały wiele prac. Nasze obrazy mają różną wielkość i różnorodną tematykę. Najczęściej haftujemy takie motywy, jak krajobrazy, kwiaty, zwierzęta, postaci ludzi, martwa natura, budowle, motywy sakralne, reprodukcje sławnych dzieł malarskich. Często obdarowujemy swoimi pracami naszych bliskich; rodzinę i przyjaciół. Chętnie również wysyłamy znajomym haftowane przez siebie pocztówki z okazji świąt, imienin, urodzin, rodzinnych rocznic. Wykonujemy też pocztówki świąteczne i inne obrazki na rzecz naszego UTW. W czasie zajęć wymieniamy się doświadczeniami i wzorami, chwalimy się najnowszymi pracami.

Swoje haftowane obrazy eksponujemy również na licznych wystawach, pokazach i uroczystościach uniwersyteckich. Prace sekcji hafciarskiej mieszkańcy Białegostoku mogli podziwiać na wczasach organizowanych dla słuchaczy naszego UTW w ogródkach działkowych, na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, w Domu Nauczyciela, w białostockich klubach osiedlowych; „RELAKS”, „JUBILAT”, „ZENIT” oraz na Rynku Miejskim w ramach akcji „Namiot Tolerancji”.

Wiele naszych haftowanych obrazów znajduje się w prywatnych zbiorach w całej Polsce i za granicą. Praca w sekcji hafciarskiej wszystkim uczestniczkom sprawia ogromną radość, satysfakcję, zadowolenie. Tworzenie obrazów na specjalnej kanwie przy pomocy igły i nici przynosi spokój i ukojenie w czasie wolnym od innych zajęć. To najlepszy relaks i odpoczynek. Dlatego inne panie po obejrzeniu naszej wystawy często same podejmują próby hafciarskie, zarażając się tą pasją.
 

 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.