Statut i struktura organizacyjna Strona główna / Statut i struktura organizacyjna / Sekcje / Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora 

 


Siarczysty mróz -15, przeszywający wiatr, ale cóż to za przeszkody dla prawdziwych kinomanów. Właśnie w takich  warunkach  musieli dotrzeć do kina "Forum" przed godziną 11.00  wielbiciele "wielkiego ekranu", gdzie od projekcji filmu "Niemiłość" ma rozpocząć działalność nowa sekcja "Dyskusyjny Klub Seniora", powołana  do życia dwustronnym porozumieniem pomiędzy Białostockim Ośrodkiem Kultury a Uniwersytetem Trzeciego Wieku  w dniu 10.02.2018.
Zmarzniętych  słuchaczy  powitaliśmy gorącą kawą i herbatą fundowaną  przez BOK oraz ciasteczkami i cukierkami "kukułkami" i "raczkami" (wspomnienia z naszej młodości) zakupionymi przez UTW.
Przed rozpoczęciem seansu pojawiły się  u nas 2 ekipy telewizyjne, jedną z nich była ekipa z telewizji "Jard", a drugą ekipa z Telewizji Regionalnej 3 -" Obiektyw". Kilkoro z naszych słuchaczy udzieliło im wywiadów. 
Spotkanie rozpoczął dr Tomasz Adamski, który przedstawił Panie Grażynę Dworakowską - Dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury i Marię Szulgę - Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku .Panie przywitały zebranych gości życząc dobrej,  wzajemnej współpracy.
Przed rozpoczęciem seansu Pan dr Tomasz Adamski przedstawił nam  postać reżysera Andrieja Zwiagincewa, jego twórczość oraz zapoznał nas z realiami panującymi w Rosji, uczulił na jakie sprawy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę.
Film"Niemiłość"jest nominowany do nagrody "Oscara" 2018 w kategorii filmów nieanglojęzycznych". Za kilka dni dowiemy się czy uzyskał tę nagrodę .Jest to film bardzo poruszający,, wywołujący w nas  smutne refleksje patrząc  na różne płaszczyzny życia rodzinnego i społecznego. Po filmie rozgorzała  ostra dyskusja , umiejętnie  kierowana  przez Pana dr Adamskiego i trwała by nie wiadomo jak długo, gdyby nie fakt, iż należało już opuścić salę przed następnym seansem.
Na zakończenie  podziękowałam BOK-owi, Panu dr Tomaszowi  Adamskiemu za wspaniały film oraz wszystkim zebranym za liczne przybycie zapraszając  na następny seans miesiącu marcu.
W najbliższym terminie podam szczegóły dotyczące członkostwa w DKF i następnego  spotkania.
Nadal przyjmujemy chętnych do  sekcji

Maria Waśkiewicz  - koordynator Sekcji Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora
 

 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.