Statut i struktura organizacyjna Strona główna / Statut i struktura organizacyjna / Sekcje / Sekcje inne 

SEKCJA REDAKCYJNA

 

W 2005 roku Krystyna Kuklińska i Maria Wójcicka wydały trzy numery informatora ”Z życia naszego uniwersytetu” w formie A4. Studentki UTW – 2007rok, w trakcie burzliwej dyskusji w klubie „Zenit”, ustaliły nowy tytuł miesięcznika – „Wiecznie Młodzi”. Powoli kształtował się skład sekcji redakcyjnej, zrezygnowała z pracy Elżbieta Kiercul , a do Krystyny Kuklińskiej, Barbary Wojtulewskiej – Kostki i Marii Wójcickiej dołączyły dwie polonistki – Krystyna Szewczyk i Barbara Wilczewska. Niestety niebawem zmarła Krystyna Kuklińska, świetnie pisząca teksty, inicjatorka tematyki kolejnych numerów gazetki, przy tym „kolekcjonerka” ciekawych materiałów.

Przygotowanie gazetki w biurze UTW napotykało na różne przeszkody – niemożność korzystania z kopiarki, brak miejsca na układanie numerów itp.

Dopiero od marca 2009 roku praca sekcji redakcyjnej zaczęła być doceniana. Spotkania sekcji – raz w tygodniu – odbywają się w biurze UTW; Basia Wilczewska przepisuje wiele tekstów w domu, Maria Wójcicka, także w domu, składa w komputerze kolejne numery. Po zrobieniu korekty – Krystyna Szewczyk (układa numer), drukujemy strony na ksero – płacimy za tę usługę, następnie „ubieramy” strony w okładki, wydrukowane w biurze UTW (na kolorowym papierze), Basia Wojtulewska – Kostka z wielkim poświęceniem zszywa każdą gazetkę. Rozprowadzamy je przed wykładami w ilości około 200 egzemplarzy.

Obecny skład sekcji redakcyjnej to absolutny „strzał w dziesiątkę” – Nina Grygoru (plastyczka), Łarysa Karpiuk, Krystyna Szewczyk, Barbara Wojtulewska – Kostka, Barbara Wilczewska – polonistki, Bożena Matwiejczuk (poetka) oraz Maria Wójcicka (komputerowiec, estetka).

Tematyka każdego numeru „Qwiecznie Młodzi” jest związana z danym miesiącem, ponadto dotyczy istotnych wydarzeń z życia naszego UTW – ciekawe wykłady, koncerty, spotkania muzealne; wystawy malarskie i hafciarskie; uroczystości senioralne uniwersyteckie, miejskie i wojewódzkie; wywiady ze znanymi osobistościami; wycieczki, rajdy, zajęcia gimnastyczne; kontakty z innymi UTW; ciekawe wiersze, sentencje, dowcipy, porady oraz przepisy. Coraz ciekawsza jest oprawa plastyczna gazetki, dba o to utalentowana Nina Grygoruk.

Dotychczas przygotowano i wydano 30 numerów „Wiecznie Młodych”.SEKCJA ,,O UŚMIECH SENIORA''

 

Opiekunem Sekcji ,,O Uśmiech Seniora'' jest Honorowy Członek UTW w Białymstoku Pani Kazimiera Chilecka. Zadaniem Sekcji jest niesienie radości ludziom starszym. Uczestnicy Sekcji przygotowują koncerty poetycko-muzyczne oraz kabaretowe. Występujemy każdego miesiąca w Domu Pomocy Społecznej aby ludziom schorowanym, niepełnosprawnym przynieść trochę radości. Serce nam się raduje, kiedy widzimy uśmiech na twarzach tych ludzi, gdy uczestniczą we wspólnym śpiewaniu piosenek oraz biorą czynny udział w zabawach. Koncerty przygotowujemy tematycznie i staramy się wystąpić z okazji różnych świąt np. Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki i Ojca, Spotkanie z Wiosną, Pożegnanie Lata, Spotkanie Jesienne, Dzień Seniora, Kolędy itp. Oprócz koncertów w Domu Pomocy Społecznej występujemy dla innych Seniorów na ich zaproszenia. Występowaliśmy dla uczestników wczasów w Ogródkach Działkowych oraz dla Związku Nauczycielstwa Polskiego Emerytów i Rencistów w Białymstoku.


15.11.2013 r. występ w Domu Opieki z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Seniora.
 29.05.2013 r. - Spotkanie w Domu Opieki z okazji Dnia Matki. 08.05.2013 Spotkanie w Domu Opieki w Białymstoku.

  8marca 2013 Dzięń Kobiet


 25.01.2013 r występ w Domu Opieki z okazji Dnia Babci i Dziadka. 14.11.2012 r Spotknie w Domu Opieki z okazji Dnia Seniora. 03.10.2012 r występ dla Stowarzyszenia Samopomocowego Rady Seniorów w Białymstoku z okazji Dnia Seniora. 31.08.2012 r występ w Domu Działkowca dla Stowarzyszenia Samopomocowego Rady Seniorów dzielnica Antoniuk w Białymstoku. 14.08.2012 r występ w letnim nastroju w Domu Opieki. 

13.03.2012 r występ w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. 

15.02.2012   Występ w Domu Opieki z okazji Walentynek


 

  25.01.2012 r. występ w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka.20 grudnia 2011 r sekcja ,,O Uśmiech Seniora'' wystąpiła z koncertem kolęd na spotkaniu opłatkowym w Domu Pomocy Społecznej. Występ w Domu Pomocy Społecznej w dniu 23.11.2011 r. z okazji Dnia Seniora.  Dnia 12.10.2011 r sekcja ,,O Usmiech Seniora'' wystapiła w Venessie na zaproszenie Koła Emerytów. W dniu 24.08.2011 r. sekcja ,,O Uśmiech Seniora'' wystąpiła w Domu Pomocy Społecznej z programem pt. ,,My Cyganie''. Piosenki cygańskie oraz tańce bardzo się podobały widowni. W dniu 17.08.2011 r. sekcja ,,O Uśmiech Seniora" wystąpiła z programem artystycznym w Domu Działkowca dla uczestników wczasów na ogrodach działkowych.W dniu 27.07.2011 r. sekcja O UŚMIECH SENIORA pod kierownictwem Pani Kazimiery Chileckiej wystąpiła w Domu Pomocy Społecznej z programem ,,Lato w pełni''. Uczestniczki sekcji Zosia, Józefina i Jagoda śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze związane z latem. Nie zabrakło również scenek związanych z humorem. Wszyscy świetnie się bawili. Występ w Domu Pomocy Społecznej w dniu 23.05.2011 z okazji DNIA MATKI W dniu 11 marca 2011 r. sekcja ''O Uśmiech Seniora'' wystąpiła w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Kobiet. Występ w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku w dniu 11.02.2011 r. z okazji zbliżających się Walentynek.W dniu 10 lutego 2011 r. sekcja ,,O Uśmiech Seniora'' wystąpiła w Grajewie w związku z obchodami XV-lecia Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i X-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej.Sekcja ,,O Uśmiech Seniora'' wystąpiła w styczniu 2011 r. w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka. 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.