Realizowane projekty Strona główna / Realizowane projekty / Międzynarodowe / BASE / Informacja o projekcie 

 "Bridging Arts by Seniors for Europe"

 

( Łączenie sztuki  przez seniorów dla Europy)  - BASE.

 


Projekt w ramach Programu LLP Grundtvig

Numer projektu: 2013 - 1 - PL1 - GRU06 - 388781 

INFORMACJA O PROJEKCIE "BASE"

 

  Projekt „BASE” startuje z ogólnym przesłaniem mówiącym o tym, że  „praktykowanie  sztuki czyni nas lepszymi ludźmi i lepszymi obywatelami Europy”.

  Oferta tego projektu wynika z potrzeby większego współuczestniczenia, większej integracji i komunikacji pomiędzy uczącymi się dorosłymi,  seniorami  (wielu spośród nich to niepełnosprawni) i młodszymi pokoleniami na artystycznym i europejskim poziomie.

  Celem programu jest łączenie różnego rodzaju sztuki, podniesienie  artystycznej działalności seniorów na wyższy poziom i przełamanie barier językowych poprzez wspólną aktywność artystyczną.

  Podczas każdego międzynarodowego, partnerskiego spotkania odbędzie się spektakl łączący różne rodzaje sztuki w wykonaniu członków naszych organizacji, otwarty dla publiczności.  We wspólne występy włączymy  tradycyjne pieśni z każdego uczestniczącego kraju. W ten sposób będziemy mieć świadomość,  że dochodzimy do zacieśnienia więzów kulturowych.  Będziemy mogli potwierdzić,  że wspólne działanie  daje lepsze efekty, a każdy z partnerów ma wkład we wzajemne przenikanie europejskiej kultury artystycznej.

   Projekt „BASE” będzie łączył w sobie  metodologię i ukierunkowane przetwarzanie, co pozwoli nam na zakorzenienie idei, i w tym samym czasie,  na planowanie  i przygotowywanie  wspólnych przedstawień.  Projekt stworzy okazję do pokazania seniorom możliwości dostępu do informacji:  jak uczyć się angielskiego,  jak organizować  spotkania i przedstawienia, jak uczestniczyć w projektach, jak pokazywać rezultaty swojej pracy innym.

Partnerami projektu są organizacje z nastepujących krajów:

1. Hiszpania

2. Litwa

3. Polska

4.Turcja

Projekt będzie realizowany do czerwca 2015r.

Planowane terminy spotkań międzynarodowych:

1. Polska  29 - 31 sierpień 2014r.

2. Hiszpania  26 - 27 wrzesień 2014r.

3. Turcja  24-25 październik 2014r.

4. Litwa 22 - 24 maj 2015r.

 

Tłumaczenie Halina Stelmach

 

 
Adres i  link do głównej strony projektu BASE  -  www.baseprojecteu.comLogo projektu BASE

 

Autorem logo projektu BASE jest  Global Development Association (GDA) Ankara,T URCJA.

  
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.