Realizowane projekty Strona główna / Realizowane projekty / Międzynarodowe / AFIS(ZA) / Warsztaty artystyczne (prac ręcznych, robótek...) 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE (prac ręcznych, robótek itd...)


 


 

            Kurs robótek artystycznych zorganizowany został w ramach projektu AFIS(ZA) a zajęcia odbywają się w Klubie Jubilat w poniedziałki i środy od godz. 10-tej. Uczestnikami są słuchacze zapisani do projektu AFIS(ZA) i chętni z projektu BASE. Celem kursu jest przygotowanie naszych słuchaczy do pracy z dziećmi w Kownie w ramach wolontariackiego projektu AFIS(ZA)

Na pierwszych zajęciach uczyłyśmy się robienia aniołków z masy solnej ( 1kg mąki, ½ kg soli, 6 łyżek mąki ziemniaczanej i 2 łyżki kleju do tapet)  Masę należało wyrobić a następnie uformować aniołka. Po wysuszeniu w piecu ( temp, 50 stopni) aniołki zostały pomalowane wg inwencji autorów, każdy aniołek ( jak widać na zdjęciu) jest inny.  

         
Zajęcia prowadziła plastyczka pani Kamila Makarewicz.

 

 

 

Następne zajęcia były również bardzo ciekawe – robiłyśmy ptaszki z gipsu. Każdy ptaszek został następnie pomalowany wg, gustu autorki.

 Bardzo ciekawie wyglądały zajęcia – malowanie na szkle, Obrazki zrobione tą metodą są bardzo kolorowe i przedstawiają kwiaty, motyle i ptaszki.


 
 

Wyjątkowo interesujące były zajęcia z decoupage, czyli malowanie na desce, tutaj można było rozwinąć swoją wyobraźnię. Namalowaliśmy różnorodne obrazy- kwiaty, ptaki, portrety itp. Wykonane prace będą stanowiły prezenty dla naszych kolegów w Kownie.

Ostatnią pracą wykonaną w ramach zajęć było tworzenie kwiatów z wełny metodą filcowania na mokro.

Alicja Temler

 

 
 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.