Kronika Strona główna / Kronika / IV kwartał 2020r 


 Nasza Koleżanka Gienia Hanusiak- Knapik szefowa sekcji "Pomocna Dłoń" wykonała własnoręcznie w/g własnego pomysłu i z własnych materiałów  40 kartek świątecznych.Dziękujemy Ci Gieniu .Dzięki Tobie możemy obdarować świątecznymi kartkami wszystkich ,którzy nas wspierają oraz naszych najstarszych studentów.

Wiadomo,ze wszystkie dziewczyny z sekcji chciałyby pomóc .ale czasy trudne i niesprzyjające spotkaniom.
14.10.2020r - kino FORUM - DKF SENIORA

                          Tym razem, pomimo trudnych okoliczności związanych z Covid-19, obejrzeliśmy film „Pojedynek na głosyw reżyserii Petera Cattaneo twórcy komediowego hitu znanego filmu „Goło i wesoło”.
 Film pełen humoru i wzruszeń inspirowany prawdziwą przyjaźnią. Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Film podnosi na duchu, pokazuje wartości wspólnoty, wspierania się i realizacji celu.
To w każdych  czasach i w każdych okolicznościach wzmacnia i pozwala przetrwać trudne chwile.
Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadził Dominik Sołowiej.
Zdjęcia: Irena Nikonowicz, Maria Beręsewicz - sekcja fotograficzna Ognisko inaugurujące rozpoczęcie  nowego roku akademickiego  -01.10.2020

Zarząd i kierownicy sekcji spotkali się na ognisku inaugurującym rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2020/2021.To już XXVII otwarcie.
Czasy mamy trudne .Jesteśmy grupą dużego ryzyka . W związku z powyższym chroniąc naszych studentów nie możemy zorganizować tradycyjnej inauguracji. Staraliśmy się  wymknąć z „pazur”  pandemii i spotkać się w ograniczonej liczbie osób na świeżym  powietrzu,aby tradycji stało się zadość, A wszystkie fruwające wirusy wrzuciliśmy do ognia.
Naszej radosnej zabawie towarzyszyło słońce ,deszcz i wiatr ,ale  nasi studenci to brać odważna i pogoda ich nie zraziła.
Gościliśmy na naszym spotkaniu przemiłe policjantki .Marta Gawieńczyk
 mł. asp.  z zespółu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku  wygłosiła mini-wykład inauguracyjny i po raz kolejny ostrzegła nas przed grasującymi oszustami .Dodatkowo panie policjantki obdarowały nas odblaskowymi opaskami, które sprawią, że będziemy bardziej widoczni w szare jesienne dni, a tym samym bardziej bezpieczni. Część opasek odblaskowych jest do odebrania w biurze UTW.

Przy ognisku  grał nam przepiękne melodie na akordeonie pan Janek. Nasze uzdolnione wokalistki śpiewały .Wandzia przygotowała konkursiki w których można było wygrać drobne upominki. .
 Prezes UTW ogosiła,że  ROK AKADEMICKI 2020/2021 UWAŻAM ZA OTWARTY
Dziękuję Marii Waśkiewicz i Leszkowi Wiszowatemu  za  pracę włożoną w organizację ogniska.
Maria Szulga
 Zdjęcia Jan Surmacz i Maria Szulga


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.